Vyskúšaj novú náučnú aplikáciu HRAJSA, ktorá ťa prevedenie zaujímavosťami Bratislavy

Výborná zábavka pre deti

0
HRAJSA

V obchode Google Play sa objavila nová aplikácia, ktorá má náučný a vzdelávací charakter. Určená je hlavne deťom a mladším ročníkom, ktoré vďaka nej spoznajú zaujímavé miesta a osobnosti nášho hlavného mesta. 

HRAJSA je nekomerčným projektom. Aplikácia vznikla vďaka spolupráci spoločnosti Starbug s Bratislavským kultúrnym a informačným centrom. Zaujímavé dielo má podobu jednoduchej mobilnej hry, ktorá sa musí hrať v reálnom prostredí, v centre hlavného mesta.

Mapa v aplikácii zobrazuje rôzne stanovištia, ktoré musí hráč fyzicky navštíviť. Správnu polohu hráča aplikácia HRAJSA vyhodnotí vďaka GPS lokalizácii. Po tom, ako dorazí na správne miesto, zodpovedá v aplikácii otázku.

Ak odpovie správne, pokračovať môže na ďalšie miesto, kde ho čaká nová otázka týkajúca sa osobností histórie hlavného mesta. Po zodpovedaní všetkých otázok, a teda po prejdení všetkých miest, hráč získa dekrét, ktorý vyhodnotí úspešnosť hrania.

hrajsa
Aplikácia HRAJSA

BBKIS na svojich oficiálnych stránkach píše, že Bratislava je plná odkazov na slávne osobnosti, ktoré tvorili príbehy hlavného mesta. Sami budete prekvapení, koľko zaujímavostí sa ukrýva v uličkách a na námestiach, ktorými bežne prechádzame.

HRAJSA je platformou, do ktorej bude postupne sústredených viacero hier. Táto je prvá a vývojári na ďalších, rovnako zaujímavých, pracujú. Ak so svojimi ratolesťami plánujete vyraziť v pekný letný deň do ulíc Bratislavy, hru určite vyskúšajte. Zbieranie Pokémonov to nie je, no naučia sa niečo nové a budú v pohybe.

Aplikáciu si stiahnite úplne bezplatne z obchodu Google Play. Autori mysleli aj na iOS užívateľov, odkazy na stiahnutie pripájame nižšie.