mate
Huawei Mate 10 Pro

Čínsky gigant pracuje podľa dostupných informácií priamo z príslušného priemyslu na mobilnej novinke s doslova ozrutnou uhlopriečkou. Nový smartfón so značkou Huawei by mal totiž ponúknuť takmer 7-palcový displej, ktorý pre zmenu vyrobí juhokórejský gigant Samsung.

Čo sa týka zobrazovacej technológie, ísť má o populárne OLED riešenie. Je však otázne, pre aký model je tak veľa palcov určených. Do úvahy tu pripadá napríklad napríklad Huawei Mate 20 Pro.

Ak by sme sa držali tradície, tak predstavenie prebehne počas jesene. Načasovanie úniku teda dáva ako-taký zmysel. Najmä, keď zoberieme do úvahy, že displeje začnú dodávať v treťom štvrťroku.

Ako už bolo spomenuté, tieto podpultové informácie pochádzajú z priemyslu so zobrazovacími súčiastkami, píše kórejský The Bell. Zdroje však bližšie nešpecifikoval, čo je logické.

Súčasná generácia Huawei Mate 10 Pro ponúka o 0,9″ menšiu uhlopriečku, no keď tej nadchádzajúcej uberú z rámikov, čo aj spravia, tak sa ich veľkosti vyrovnajú. Existuje tu teda celkom slušná pravdepodobnosť, že tieto 6,9-palcové OLED kúsky z fabrík spoločnosti Samsung predsa len predstavujú jednu z hlavných súčiastok Mate 20 Pro.