Hodinky Fitbit Versa sú hitom, za dva mesiace sa predal neočakávaný počet kusov

0
Fitbit Versa
Hodinky Fitbit Versa

Spoločnosť Fitbit sa dnes na svojich oficiálnych stránkach pochválila veľkým úspechom. Inteligentné hodinky Fitbit Versa boli uvedené na trh v polovici apríla a do súčasnosti, teda za menej ako dva mesiace, sa predal neočakávaný počet kusov.

Hodinky Fitbit Versa si zadovážilo viac ako jeden milión zákazníkov, čo si istotne zaslúži uznanie. Aj keď trhu s inteligentnými hodinkami vládnu Apple Watch, Fitbit im postavil veľmi slušnú a hlavne cenovo prijateľnejšiu konkurenciu.

Podľa ďalšieho míľnika sa o inteligentné hodinky od Fitbit zaujíma aj nežnejšie pohlavie. Novú funkciu, ktorá je špeciálne určená pre sledovanie zdravia žien vrátane menštruačného cyklu, použilo 2,4 milióna užívateľov, presnejšie užívateliek.

Fitbit Versa
Fitbit Versa

Inteligentné hodinky Fitbit Versa nepoužívajú Wear OS od Google alebo napríklad Tizen OS od spoločnosti Samsung. Hodinky poháňa vlastný Fitbit OS. Aj keď sa možno na vyššie uvedené operačné systémy nedoťahuje, čoskoro to môže byť naopak.

Komunitu vývojárov v súčasnosti tvorí už viac ako 18 000 členov, ktorí spolu vytvorili cez 900 aplikácií a widgetov hodín, tzv. watch faces. Vysoký záujem zo strany spotrebiteľov je skvelou motiváciou pre ďalší vývoj a rozširovanie funkcionality.

Fitbit Versa
Vymeniteľný náramok Steel Mesh

Maloobchodná odporúčaná cena hodiniek v základnom prevedení bola stanovená na 199,95 EUR. Dokúpiť si môžete náramky v rôznych prevedeniach, ktoré vďaka šikovnému mechanizmu vymeníte veľmi rýchlo a jednoducho. Jeden z prémiovejších náramkov sme s hodinkami používali aj my a vyzeral skutočne skvele (Steel Mesh 79,95 EUR).

TIP REDAKCIE
RECENZIA Fitbit Versa: Hodinky pre športovcov

Aké hodinky Fitbit Versa sú a ako sa nám používali sa dozviete z našej nedávno publikovanej recenzie.