iOS 12 oficiálne: Až o 40 % rýchlejšie otváranie aplikácií, tu sú detaily!

Tohtoročná vývojárska konferencia WWDC predstavila očakávanú aktualizáciu operačného systému iOS. Nová verzia nesie číslo 12 a prinesie hneď niekoľko zaujímavých vylepšení.

Tohtoročná vývojárska konferencia WWDC predstavila očakávanú aktualizáciu operačného systému iOS. Nová verzia nesie číslo 12 a prinesie hneď niekoľko zaujímavých vylepšení. Medzi tými TOP je napríklad aj citeľné zrýchlenie otvárania aplikácií alebo zobrazovania softvérovej klávesnice.

Nový iOS 12 podľa slov predstaviteľov spoločnosti Apple “zdvojnásobí výkon” mobilného zariadenia a bude k dispozícii pre každého, kto má dnes iOS 11.

Čo sa týka otvárania aplikácií, tak Apple sľubuje až 40-percentné a pri otváraní klávesnice dokonca až 50-percentné zrýchlenie. Funkcionalita slite-to-take-photo vraj po novom potrvá iba 30 percent z času, ktorý na otvorenie fotoaparátu potrebovala súčasná jedenástka.

9to5mac ale spomína aj flexibilný výkon, čo znamená, že ak bude vynovený operačný systém potrebovať na krátku chvíľu nadštandardne veľký výpočtový výkon, tak si ho bude môcť sám vyžiadať a dostane okamžité povolenie. Samozrejme, na úkor energetickej efektivity.

Rovnako možno očakávať aj opäť o niečo lepšiu AR funkcionalitu alebo novú Apple aplikáciu s názvom Measure. Už zo samotného názvu je teda viac ako jasné, o čo tu asi tak ide. Novinka poskytne používateľom predinštalovaný softvérový nástroj, s ktorým vedia zrealizovať takzvané 3D meranie reálnych objektov okolo nich.

Aj Apple zaujíma náš digitálny život

Podobne ako Google a jeho Android P, aj Apple obohatil novú dvanástku o funkcionalitu, ktorá pomôžu majiteľom kompatibilných zariadení so strážením času v digitálnom svete.

TIP REDAKCIE
Huawei P50 Pro a P50 Pocket prichádzajú do Európy, objavili sa aj v susednom Česku

Funkcionalita Screen Time poskytne týždenný prehľad toho, čo všetko a ako dlho sme to na našom smartfóne robili. To znamená, že získajme informácie o tom, ako často používame napríklad Instagram alebo taký Messenger, aby sme tak vedeli usúdiť, či to už náhodou nepreháňame s používaním.

Preto nie je asi ani žiadnym prekvapením, že sme sa dočkali aj šikovného softvérovú nástroju na nastavenie limitu používania špecifickej aplikácie. Ak ho potom niekto prekročí, mobilné zariadenie s iOS 12 bude neustále zobrazovať upozornenie, ktoré sa síce dá ignorovať, no onedlho príde ďalšie a potom ďalšie.

Aktualizácia iOS 12 bude k dispozícii počas jesene.

Hlavné novinky v iOS 12

 • o 40 % rýchlejšie spúšťanie aplikácií
 • o 50 % rýchlejšie zobrazovanie softvérovej klávesnice
 • o 70 % rýchlejšie otváranie fotoaparátu z uzamknutej obrazovky
 • flexibilný výkon, viac detailov nájdeš vyššie
 • lepšia AR funkcionalita
 • nová AR aplikácia Measure priamo od Apple
 • inteligentný DND režim, ktorý využíva čas, miesto alebo info z kalendára, aby sa sám vypínal alebo zapínal
 • notifikácie ponúkajú Instant Tuning, čo sú akési rýchle nastavenia upozornení
 • notifikácie môžu byť po novom triedené podľa témy alebo aplikácie
 • vylepšené Animoji, pribudla detekcia jazyka
 • nové Memoji, čo je v podstatne Animoji na steroidoch
Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať