LG G7

LG G7 ThinQ včerajším dňom oficiálne vstúpil na slovenský trh, pričom sa už stihol objaviť aj v ponuke najväčšieho operátora. Novinka láka na super jasný displej, vynikajúci zvuk a tiež kapacity umelej inteligencie, ktorá je v poslednej dobe takmer všadeprítomná.

LG G7 ThinQ si vďaka vysokému výkonu (parametre na konci textu) poradí s tými najnáročnejšími aplikáciami, úlohami a hrami. Dizajn a prevedenie zariadenia je vysoko prémiové. Smartfón je štíhly a na naše prekvapenie aj ľahký. Váži iba 162 gramov, čo sa vo vlajkovej triede len tak nevidí.

Telo tvorí pevný rám z kovu, ktorý z oboch strán obopína sklo Gorilla Glass 5. Fotoaparáty takmer nevyčnievajú nad konštrukciu, čo je skvelé. Telo odolá voči vode a prachu vďaka krytiu IP68. LG však ide ďalej a ponúka ešte dokonalejšiu odolnosť. Zariadenie prešlo náročným testovaním MIL-STD 810G.

LG G7
Čierne prevedenie

K dispozícii sme mali iba čierne prevedenie, ktoré pôsobilo nesmierne elegantne. Na trhu sa však nájdeme aj ďalšie farebné prevedenie. Do pozornosti dávame pôsobivú marockú modrú. Dizajn však však nepôsobí úplne jedinečne a v podstate nasleduje všetky súčasné módnosti. Vzhľadom nám pripomenul ospevovaný OnePlus 6.

Superjasný a úspornejší displej

Výrobca vybavil model LG G7 ThinQ 6,1-palcovým LCD displejom s dodatočným bielym subpixelom, vďaka ktorému si užijete nadštandardný vysoký jas a nižšiu spotrebu energie. Displej disponuje výnimočne jemným QHD+ rozlíšením a pomerom strán 19,5:9.

LG G7 thinQ
Notch

Jas 1000 nitov umožňuje konzumovať obsah aj na priamom slnečnom svetle, čo je obzvlášť aktuálne v tomto období. Panel zobrazuje 100 percent farebného gamutu DCI-P3. V nastaveniach nájdete až 6 režimov a ďalšie možnosti, ktorými si displej prispôsobíte presne podľa svojich predstáv. Pre niekoho nevzhľadný zárez v obrazovke je možné nielen zarovnať, ale aj prispôsobiť pomocou rozšírených nastavení.

LG ThinQ
Nastavenia pre zárez

Jas displeja modelu LG G7 ThinQ sme porovnali s Huawei Mate 10 Pro. Bežná hodnota maximálneho jasu bola približne porovnateľná. Ak sme však v notifikačnej zóne zapli funkciu pre zvýšenie jasu (tzv. Boost), rozdiel bol očividný. Displej LG G7 ThingQ v tomto režime skutočne doslova žiari.

Inteligentný fotoaparát a širokouhlý záber

LG G7 ThingQ zostáva verný svojej koncepcii a opäť prináša aj širokouhlé snímanie scény s minimálnym, takmer neexistujúcim skreslením, ktoré ste mohli badať pri predošlých generáciách.

TIP REDAKCIE
LG ohlasuje cenovo dostupné smartfóny so štvoricou fotoaparátov

Optika fotoaparátov je vyhotovená iba z číreho skla. Plast sa nekoná. Oba snímače sú stabilizované opticky. Tohtoročnou novinkou je rozšírená funkcionalita o AI a nástroj Google Lens. LG G7 ThinQ je jeden z prvých smartfónov u nás, ktorý Google Lens má.

Umelá inteligencia ponúka 19 režimov snímania, automatické a okamžité prispôsobenie fotografie na základe snímaného objektu a scény. Prekvapili nás dobré výsledky v zlých svetelných podmienkach a chýbať tiež nesmie trendový režim pre portréty.

LG G7 thinQ
Širokouhlé snímanie

Fotoaparát je priamo prepojený s nástrojom Google Lens, ktorý je súčasťou Google asistenta a Google fotiek. Ak na nejaký objekt namierite fotoaparát, Google Lens vám o ňom okamžite poskytne relevantné informácie.

Ak zhotovíte fotku na parkovisku, nástroj identifikuje typ vozidla, rok výroby a ďalšie podrobné informácie. Rovnako to funguje s rastlinami, nábytkom či pamätihodnosťami. Výnimočné je hardvérové ovládanie. Na ľavom boku sme nahmatali tlačidlo navyše. Jedno stlačenie aktivovalo digitálneho asistenta Google. Dvojité stlačenie ihneď aktivovalo Google Lens.

LG G7
Umelá inteligencia fotoaparátu

Samozrejme, v rámci aktivácie funguje aj zaužívaný hlasový príkaz OK, Google. LG G7 má nový mikrofón so zvýšenou citlivosťou, ktorý vás bude zreteľne počuť až z piatich metrov.

Zvuk, zvuk a ešte raz zvuk

Telo LG G7 ThinQ slúži ako rezonančná komora, v ktorej sa šíri zvuk z reproduktoru Boombox. Novinka hrá naozaj hlasno, čo samo o sebe až také výnimočné nieje. Badať však basy a pomerne verné sprostredkovanie výšok, ktoré sa ešte viac prehĺbia, ak smartfón položíte na pevnú podložku (stôl a pod.).

LG G7 thinQ
3,5 mm audio rozhranie je stále v hre

To pravé si však užijete s kvalitnými slúchadlami. V balení nejaké nájdete, no ak chcete využiť potenciál na maximum, musíte si jednoducho zaobstarať niečo pokrokovejšie. Každopádne dostanete 3D zvuk s 7.1 kanálmi, a to vďaka technológii DTS:X kombinovanej s HiFi prevodníkom Quad DAC.

TIP REDAKCIE
Microsoft Edge bude opäť bezpečnejší: Získa ochranu proti sledovaniu aktivity

Cena a dostupnosť

LG G7 ThinQ dorazil na náš trh s maloobchodnou odporúčanou cenou 849 EUR. Ak pôsobíte, žijete alebo pochádzate zo susedných Čiech, pripraviť si musíte 21 690 Kč. Novinka už je v ponuke operátora Orange a za krátky čas dorazí aj k O2. Vedieť by ste mali o zvýhodnení zo strany týchto dvoch operátorov.

LG G7

Prvé kusy Orange predáva iba za 720 EUR, čo rozhodne nepredstavuje iba kozmetickú zľavu. O2 má pre prvých zákazníkov pripravenú cenu 770 EUR a bonus navyše. Dovolenkový voucher v hodnote 100 EUR. Podrobnosti vám poskytnú operátori na predajniach alebo svojich horúcich linkách.

Ako sa novinka osvedčila v užívateľskej praxi a bežnom živote sa dozviete o pár týždňov z recenzie. Prvý dojem ale zanechala veľmi dobrý. Ako sa vám LG ThinQ páči?

Parametre

  • Čipset: Snapdragon 845
  • Displej: 6,1″, rozl. QHD+, pomer 19,5:9, HDR 10 (3120 x 1440 / 564 ppi)
  • Pamäte: 4 GB LPDDR4x RAM / 64 GB UFS 2.1 ROM / MicroSD (2TB)
  • Fotoaparát: širokouhlý 16 Mpx (F/1.9, zorné pole 109°, OIS), štandardný 16 Mpx (
  • (F/1.6, zorné pole 71°, OIS), selfie 8 Mpx (F/1.9, 80°)
  • Batéria: 3000 mAh, Quick Charge 3.0, bezdrôtové nabíjanie
  • Systém: OS Android 8.0 Oreo s nadstavbou LG UX
  • Rozmery: 153,2 x 71,9 x 7,9 mm
  • Hmotnosť: 162 gramov