FOTO: Ingo Joseph - Pexels.com

Google do svojej aplikácie Mapy pridal funkciu, ktorú môžeme vidieť aj vo Waze – aplikácii, ktorú Google získal pred piatimi rokmi. Konkrétne ide o funkciu zobrazenia skutočného stavu na ceste, teda či sa stal nejaký incident, kedy vznikol a či v danom úseku hrozí zdržanie.

Podľa všetkého by Google mapy mali po novom používateľa informovať o všetkých uzávierkach ciest, nehodách, policajných hliadkach a podobných veciach, s ktorými sa v cestnej premávke stretáva pomerne často.

Zatiaľ však nie je jasné, či je nová funkcia len súčasťou určitej formy testovania, alebo či už v aplikácii ostane navždy.

Waze je o niečo viac používanejší

Aj keď sú aplikácie Google Mapy a Waze od jednej a tej istej spoločnosti, mnoho šoférov preferuje Waze. Prečo? Údajne je totiž táto gigantom získaná aplikácia v hláseniach o situáciach na cestách o niečo presnejšia (najmä časovo).

Rivalita nehrozí

Jedna rovnaká funkcia z týchto dvoch šikovných aplikácií však určite nerobí konkurentov, keďže, ako už bolo spomenuté, majú jedného vlastníka a zatiaľ čo Waze je určený skôr pre šoférov, Google Mapy sú užitočnejšie skôr pre chodcov a cyklistov.

TIP REDAKCIE
Astronautom na ISS začne robiť spoločnosť robot s umelou inteligenciou

Dúfajme teda, že vďaka implementácii tejto užitočnej funkcie budú Google Mapy opäť o niečo viac používanejšie a najmä spoľahlivejšie.