FOTO (Source): Pixabay - Pexels.com

V poslednej dobe sa na mnohých internetových stránkach začínajú objavovať vložené mapy od Apple. Ide o vývojárom vybratú oblasť na mape, v prostredí ktorej si môžu používatelia vyhľadať špecifickú polohu.

Po spomínanom vybratí určitého miesta by mali používatelia obdržať presné informácie o trase medzi dvoma bodmi (miestami). Niečo podobné už roky poskytuje Google.

Apple čakal na správnu príležitosť

V minulosti Apple takéto mapy použil na stránkach ako je Find My iPhone na iCloud.com alebo pre lokalizáciu obchodov Apple Store. Schopnosť tieto mapy implementovať do prehliadačov však spoločnosť držala v utajení až do teraz, teda do chvíle, kedy sa okolo nezačala objavovať nebezpečná konkurencia.

Možnosti zobrazenia a ovládanie

Vstavané mapy budú na dotykovej obrazovke taktiež podporovať rôzne gestá ako je napríklad priblíženie alebo otáčanie mapy dvoma prstami. Mapu si taktiež môžeš podľa vlastného výberu nechať zobraziť ako v satelitnom režime, tak aj v režime populárneho „street view“.

TIP REDAKCIE
Apple App Store je stále ďaleko ziskovejší ako obchod Google Play

Vývojári môžu vstavané mapy využívať na svojich stránkach už teraz a zadarmo, čo znamená, že sa budeme s Apple Maps stretávať aj inde než len na stránkach spoločnosti.