youtube music

Služba YouTube Music a YouTube Premium bude spustená už budúci týždeň

Predstavitelia YouTube oznámili, že 22. mája oficiálne spustia službu YouTube Music a YouTube Premium.

Predstavitelia YouTube oznámili, že 22. mája oficiálne spustia službu YouTube Music a YouTube Premium. Oznámenie prichádza po dlhom období špekulácií. Nové služby zároveň nahradia doterajšiu koncepciu YouTube Red, ktorá bola dostupná hlavne v USA.

YouTube Music bude bojovať o užívateľa s takými službami, akými sú Spotify, Deezer alebo Apple Music. Služba YouTube Music bude dostupná v rámci mobilnej aplikácie a taktiež na desktopoch.

Obsahovať má tony albumov, skladieb, hudobných zoznamov, živých vystúpení, remixov a rádií. Tak ako pri konkurenčných službách, aj YouTube Music vám odporučí obsah na základe vašej histórie počúvania.

YouTube Music bude fungovať iba ako hudobná služba. Bežný video obsah z YouTube v nej nenájdete a to isté platí o ďalších funkciách, s ktorými by ste možno počítali. YouTube Music bude k dispozícii bezplatne, čo tvorcovia vykompenzujú reklamou. Platená verzia bez reklamy bude stáť 9,99 dolárov mesačne.

Oveľa lepšie, no aj drahšie, pôsobí YouTube Premium za mesačný poplatok 12 dolárov. Ide o tzv. all-in-one riešenie, ktorého súčasťou bude YouTube Music, ale aj originálny video obsah YouTube a všetko, čo k nemu patrí.

youtube music
FOTO: YouTube

Veľkou výhodou je, že sledovanie videí (a počúvanie hudby) vám nebude rušiť žiadna reklama. Druhou veľkou výhodou je počúvanie na pozadí. Aplikácia nebude musieť byť aktívna tak ako doteraz. To platí aj o videách, ktoré by sa mali dať minimalizovať pomocou funkcie obraz v obraze.

TIP REDAKCIE
Energetika EÚ v roku 2020: Štvrtina celkovej elektriny sa vyrobila v jadrových elektrárňach

Do tretice, režim offline. Obľúbený obsah si stiahnete napr. doma pomocou Wi-Fi a na cestách vám bude k dispozícii bez toho, aby ste míňali mobilné dáta od operátora.

YouTube Music Premium

YouTube s rozšírením služby špekuluje dlhodobo. V roku 2014 to tvorcovia skúsili s hudobnou službou YouTube Music Key. O rok neskôr sa z nej stala služba YouTube Red, ktorá však bola stále obmedzená na malý počet krajín (Amerika, Austrália, Južná Kórea, Mexiko a Nový Zéland).

Finálne riešenie uvidíme budúci týždeň. Služby YouTube Music a Premium by mali byť dostupné takmer po celom svete, vrátanej našich končín. Generálna riaditeľka YouTube, Susan Wojcicki, na februárovej konferencii Code Media uviedla, že služba YouTube Red bude dostupná vo viac ako stovke krajín.

Keďže avizované služby nahrádzajú YouTube Red, vyjadrenie by malo platiť. Otázne je, čo so službou Hudba Google Play, keďže nemá zmyslel pod jednou strechou prevádzkovať dve veľké hudobné služby.

Do úvahy pripadá akási forma zlúčenia, resp. vzájomného sprístupnenia obsahu pre užívateľov. Ak zanikne, tak zrejme až niekedy neskôr, možno v budúcom roku.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať