samsung galaxy A3

Samsung Galaxy A3 (2017) môže mať po aktualizácii na OS Android Oreo problémy

Aktualizácia na novšiu verziu operačného systému Android vždy poteší každého vlastníka inteligentného mobilného telefónu. Žiaľ, aj aktualizácie, resp. ich vývoj sprevádzajú problémy a najnovšie sa v tomto kontexte ocitol Samsung Galaxy A3 (2017).

Aktualizácia na novšiu verziu operačného systému Android vždy poteší každého vlastníka inteligentného mobilného telefónu. Žiaľ, aj aktualizácie, resp. ich vývoj sprevádzajú problémy. Najnovšie sa v tomto kontexte ocitol aj Samsung Galaxy A3 (2017).

Samsung Galaxy A3 (2017) bol predstavený minulý rok v januári, pričom zastupuje nižšiu triedu smartfónov z portfólia kórejského Samsungu. Kompaktný smartfón s AMOLED displejom prišiel na trh ešte s OS Android 6.0.1 Marshmallow.

Samsung neskôr v tom roku užívateľom priniesol aktualizáciu na OS Android Nougat a následne tiež v nedávnom období na OS Android Oreo. Práve posledná aktualizácia je kameňom úrazu.

Samsung Galaxy A3
Samsung Galaxy A3 (2017)

Niektorí užívatelia hlásia, že sa im smartfón neočakávane reštartuje, a to aj opakovane bez očividnej príčiny. Takto fungujúce zariadenie nie je zrovna použiteľné. Jeden z užívateľov popisuje, že problémy neustali ani po obnovení výrobných nastavení smartfónu. Tento krok po veľkých aktualizáciách často prípadné problémy eliminuje.

TIP REDAKCIE
Motorola chystá ultimátne delo: Ponúkne 200 Mpx objektív a 125 W nabíjanie!

Problémy s neočakávanými reštartami hlásia hlavne európski užívatelia. Popisujú, že zariadenie vypovedá službu po pripojení k určitým bezdrôtovým sieťam a všimli si tiež neúmernú spotrebu energie.

Samsung sa k problémom zatiaľ oficiálne nevyjadril, no administrátori oficiálneho fóra spoločnosti už začali negatívne reakcie zhromažďovať. Dá sa teda predpokladať, že sa nimi bude výrobca zaoberať a snáď v krátkej dobe prinesie riešenie.

Reakcie užívateľov nájdete priamo na oficiálnom fóre spoločnosti Samsung na tejto adrese.

Total
12
Zdieľaní
Total
12
Zdieľať