Japonské železnice sa ospravedlnili, že ich vlak vyrazil o 25 sekúnd skôr než mal

Ak by slovenský vlak vyrazil skôr než by mal, pravdepodobne by zamrzlo peklo.

Ak by slovenský vlak vyrazil skôr než by mal, pravdepodobne by zamrzlo peklo. Japonské železnice sú však na tak vysokej úrovni dochvíľnosti, že je pre nich zvláštny nie len neskorší odjazd ale aj ten skorší.

Jeden z vlakov spoločnosti JR West sa v piatok ráno zo stanice pohol o 25 sekúnd skôr než mal. Firma sa za svoju chybu okamžite ospravedlnila. Spomínaný vlak mal naplánovaný odjazd o 7.12 ráno, pohol sa však už o 7.11 a 35 sekúnd.

Chybu mal spraviť sprievodca, keď si pomýlil čas odjazdu a vlaku vydal príkaz pre opustenie stanice. Problém nastal v tom, že na nástupišti čakalo ešte niekoľko pasažierov, ktorí nestihli nastúpiť. Jeden z nich incident nahlásil spoločnosti.

Našim zákazníkom sme spôsobili skutočné nepríjemnosti, čo je neospravedlniteľné,uvádza sa v tlačovej správe. „Naše ďalšie konanie budeme poctivo vyhodnocovať, aby sa už nič podobné nestalo,“ uzatvára spoločnosť vyjadrenie.

TIP REDAKCIE
Xiaomi predstavilo 4 nové robotické vysávače série Vacuum Mop 2

Ďalší vlak, ktorý mal namierené do rovnakej stanice prišiel až o celých 7 minút neskôr, o 7.19 ráno. V krajine, kde je dochvíľnosť braná tak vážne ako v Japonsku to však môže byť veľký problém.

Total
23
Zdieľaní
Total
23
Zdieľať