iPhone X

iPhone ako kľúč od dverí alebo auta? Apple má podstatne vylepšiť NFC

Na nadchádzajúcej konferencii WWDC, ktorá sa koná 6. júna, môžeme uvidieť viac noviniek, ako sme očakávali. Okrem novej verzie operačného systému iOS 12 Apple možno predstaví aj rozšírenie NFC funkcionality svojich smartfónov.

Na nadchádzajúcej konferencii WWDC, ktorá sa koná 6. júna, môžeme uvidieť viac noviniek ako sme očakávali. Okrem novej verzie operačného systému iOS 12 Apple možno predstaví aj rozšírenie NFC funkcionality svojich smartfónov.

NFC čipom sú vybavené všetky smartfóny iPhone 6 a novšie modely. Tento čip zabezpečuje bezkontaktnú výmenu informácií a napríklad platenie v obchode službou Apple Pay. Podľa servera The Information ale toho čoskoro dokáže viac.

Spoločnosť Apple chce rozšíriť schopnosti NFC konektivity tak, aby si rozumela s inteligentnými zámkami dverí v domácnostiach, v hoteloch, v automobiloch a taktiež s terminálmi v hromadných dopravných prostriedkoch.

iPhone
iPhone

Zamestnanci Apple smartfóny iPhone už teraz používajú pre odomykanie dverí v sídle spoločnosti. NFC čipy sú navyše pomerne bezpečné, keďže sú citlivé dáta uložené v čipe samostatne, izolovane od operačného systému.

Apple programovateľné rozhranie rozšírenej funkcionality zrejme otvorí aj pre vývojárov tretích strán, čo by rozšíreniu a užívaniu technológie podstatne pomohlo. Apple s vylepšovaním NFC už vlastne pomaly začal. V iOS 11 pribudol aplikačná štruktúra coreNFC, ktorá umožňuje skenovať RFID značky (napr. rôzne tovary, zamestn. karty).

TIP REDAKCIE
Samsung Galaxy S22+ 5G: Poznáme očakávané špecifikácie aj to, ako bude vyzerať!

Konferencia WWDC začína o necelé dva týždne a až tam uvidíme, čo všetko si Apple skutočne pripravil.

Total
25
Zdieľaní
Total
25
Zdieľať