Tesla Model 3 má na krku rekord: Ľudový elektromobil prešiel takmer 1 000 km!

Ak úrady odobria dojazd jedného z majiteľov elektromobilu Tesla Model 3, tak v legendárnej Guinessovej knihe rekordov pribudne nový záznam.

V legendárnej Guinessovej knihe rekordov podľa všetkého pribudne nový záznam. Ak úrady odobria dojazd jedného z majiteľov elektromobilu Tesla Model 3, tak si tento kúsok pripíše na konto takmer tisíc prejdených kilometrov bez dobíjania akumulátora.

To znamená, že túto vzdialenosť zvládol na jedno jediné nabitie. Za bežných okolností by to bola približne polovica, no keďže šofér dbal na energetickú efektivitu, podarilo sa mu to, čo sa zatiaľ nepodarilo nikomu inému.

Celá cesta trvala niečo okolo 32 hodín, počas čoho ľudový elektromobil pokoril vzdialenosť o dĺžke až 975 kilometrov. Bolo však potrebné udržiavať nízku rýchlosť pod 40 kilometrov za hodinu, to isté tempo a zároveň i vypnúť klimatizáciu, z čoho nakoniec vzišiel celkom zaujímavý výsledok.

TIP REDAKCIE
ZOH 2022 v Číne: Krajiny sa obávajú špionáže, odporúčajú používanie jednorazových telefónov

Malé prekvapenie

Majiteľovi trojky totiž po výlete ukazovalo na displeji čísla ako 66 kWh alebo 110 Wh/míľa, informuje Electrek.

Čo je na tom ale také zaujímavé? Výrobca elektromobilu Model 3 s tým najlepším dojazdom v technickej špecifikácii udáva kapacitu batérie o veľkosti 75 kWh, čo je citeľne menej ako vyššie spomínaných 66. Áno, treba počítať s nejakou tou rezervou, no tá má v tomto prípade doslova nadštandardnú veľkosť a momentálne nevie nikto povedať, prečo tomu tak vôbec je.

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať