spravy google

Správy Google v novej podobe sú dostupné už aj u nás. Toto všetko ponúkajú

Spoločnosť Google na konferencii Google I/O hovorila o niekoľkých novinkách, nielen o novej verzii operačného systému Android P. Medzi nimi figurovala aj aplikácia Správy Google, ktorú online gigant výrazne vylepšil.

Spoločnosť Google na konferencii Google I/O hovorila o niekoľkých novinkách, nielen o novej verzii operačného systému Android P. Medzi nimi figurovala aj aplikácia Správy Google, ktorú online gigant výrazne vylepšil.

Správy Google dostali nový grafický kabát, ktorý je čistejší, obsahuje nový font písma Google Sans a napríklad zaoblené rohy hlavných prvkov užívateľského rozhrania. Forma korešponduje so vzhľadom novej verzie OS Android P a ďalšími službami Googlu, ktoré postupne vizuálne inovuje.

V tomto prípade je však oveľa dôležitejší obsah, ktorý pomáhajú sortovať inteligentné prostriedky strojového učenia.

Hneď po otvorení aplikácie sa vám zobrazí spravodajský obsah, ktorý je určený „pre vás“, čiže je šitý na mieru. Nechýba tiež stručná informácia o počasí v podobe kompaktnej ikony. Na tejto karte uvidíte titulky dôležitých správ. Stačí ťuknúť na nadpis a pred vami sa ihneď objaví celý obsah správy.

spravy google
Správy Google

Všimnúť si treba malé tlačilo, ktoré zobrazí kontext k danej správe, ďalšie články týkajúce sa rovnakej témy. Článok si môžete uložiť na neskôr, prejsť priamo na zdroj alebo dať najavo, či chcete dostávať menej správ s takýmto obsahom, alebo naopak, viac podobných správ.

Druhá karta, pomenovaná ako Nadpisy, predstavuje akýsi generátor správ rôznych dôveryhodných zdrojov, oblastí a zamerania. Ide o nekonzistentný pohľad na nedávne dôležité udalosti zo sveta, domova, športu, ale aj sociálnych sietí, video kategórií a tak podobne.

spravy google
Správy Google

Aj tretia karta, Obľúbené, by mala byť vo vašej pozornosti. Nastavíte si v nej sledovanie vašich obľúbených zdrojov alebo tém a nájdete v nej uložené články, ktoré ste si nemali čas prečítať.

Karta Kiosk zobrazuje v našich končinách kategorizované správy zo zahraničia. Slúžiť ale má tiež ako knižnica plná časopisov, magazínov a predplateného obsahu, ktorý nájdete na jednom mieste v optimalizovanej podobe pre mobilné zariadenia.

TIP REDAKCIE
Tak predsa len: Android P má čiastočne tmavé používateľské prostredie

V nastaveniach nájdete pár položiek, ktorým by ste sa mali venovať. Sú to napríklad automaticky prehrávané videá, šetrenie dát, sťahovanie cez WiFi a upozornenia. Správy Google sú v aktualizovanej podobe už dostupné aj u nás. Pre istotu si však v obchode Play skontrolujte aktualizácie. Dostupnosť sa týka aj platformy iOS a odkazy pre stiahnutie nájdete nižšie.

Total
13
Zdieľaní
Total
13
Zdieľať