BMW ukázalo nový elektromobil: Takto bude vyzerať konkurent Tesla Model 3!

Eso Elona Muska, šéfa spoločnosti Tesla, bude mať o pár rokov veľmi nebezpečného konkurenta.

Eso Elona Muska, šéfa Tesly, bude mať o pár rokov veľmi nebezpečného konkurenta. Dlhšie avizovaná novinka z dielne nemeckej ťažkej váhy, spoločnosti BMW, ponúkne futuristický dizajn aj dychberúci dojazd, pričom by mala stáť podobné peniaze aké stojí Model 3.

O bezkonkurenčnej výdrži batérie či nízkej cene sme však už počuli. To sa však netýka spomínaného vizuálneho prevedenia. Táto dôležitá informácia vyplávala na povrch až v uplynulých dňoch, vďaka čomu možno teraz povedať, že pôjde o špičkový elektromobil pre masy, ktorý vyzerá, akoby prišiel z budúcnosti.

Aj keď toho na čerstvo zverejnenom obrázku veľa nevidíme, bok vrchnej časti karosérie elektromobilu BMW iNEXT vyzerá takmer tak isto, ako vyzerali doterajšie elektrické koncepty renomovanej automobilky. To znamená, že sa môžeme tešiť na moderny dizajn s poriadne futuristickým nádychom, ktorý doslova očarí nejedného technologického nadšenca.

TIP REDAKCIE
Energetika EÚ v roku 2020: Štvrtina celkovej elektriny sa vyrobila v jadrových elektrárňach

Priamo od vedenia

Ako píše Electrek, za zverejnením obrázku stojí sám Herald Krüger, predseda vrcholového manažmentu BMW AG, v rámci čoho nám zároveň i poodhalil ich ambiciózne plány do budúcnosti.

“Projekt iNEXT je naša stavebná zostava pre budúcnosť. Bude to prospešné pre celú spoločnosť a pre všetky naše značky. Po prvýkrát spájame všetky kľúčové technológie pre budúcnosť mobility v jednom vozidle. INEXT je plne elektrický, plne pripojený a ponúka aj vysoko automatizovanú jazdu. Dnes sme dali našim akcionárom prvý pohľad na dizajn BMW iNEXT. Neskôr v tomto roku predstavíme BMW iNEXT ako Vision Vehicle.”

Hromadná výroba BMW iNEXT ale nezačne skôr ako v roku 2021. Ľudový elektromobil by však mal v tej dobe zvládnuť prejsť na jedno jediné nabitie akumulátora približne 700 kilometrov, čo je v porovnaní so súčasnou výdržou priameho konkurenta Tesla Model 3 naozaj bomba.

Total
47
Zdieľaní
Total
47
Zdieľať