Tesla Model 3

Odborníci v tom majú jasno: Tesla Model 3 ponúka špičkovú prevenciu pred haváriou

Elon Musi robí všetko preto, aby očistil svoje elektromobily od špiny, za ktorou stoja americké média.

Elon Musi robí všetko preto, aby očistil svoje elektromobily od špiny, za ktorou stoja americké média. Len krátko po jeho nedávnom tweete, kde na ne slovne zaútočil, sme sa dostali k čiastočným výsledkom komplexného testovania bezpečnosti ľudového kúsku Model 3. Čo nové teda vieme?

Odborníci z neziskovej organizácie IIHS (The Insurance Institute for Highway Safety), ktorá funguje vďaka iniciatíve amerických poisťovacích spoločností, tvrdia, že tento model ponúka doslova špičkovú prevenciu pred čelnou zrážkou. Rovnaký výsledok mal aj luxusný sedan Model S, ako aj SUVčko Model X, pretože všetky tri elektromobily dostali do svojej výbavy tie isté bezpečnostné funkcie.

K tomu tvrdeniu dospeli po tom, čo cenovo najdostupnejšia Tesla prešla dvomi dôležitými časťami spomínaného testu. V prvej ju čakala prevencia havárie pri rýchlosti 20 kilometrov za hodinu a v druhej pre zmenu pri rýchlosti až 40 kilometrov za hodinu, informuje Electrek. Jedno aj druhé zvládla na jednotku s hviezdičkou, preto nadobudla “vynikajúce hodnotenie pre prevenciu čelnej zrážky”.

Výsledky z ostatných oblastí komplexného testovania bezpečnosti elektromobilu Model 3 budeme vedieť už čoskoro.

TIP REDAKCIE
Účastníci ZOH 2022 si musia stiahnuť čínsku aplikáciu: Trpí hneď dvoma kritickými chybami

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať