Audi odhalil plány: V roku 2025 vraj predá až 800 000 áut na elektrinu

Ťažká váha z nemeckého automobilového priemyslu má s neďalekou budúcnosťou celkom ambiciózne plány.

Ťažká váha z nemeckého automobilového priemyslu má s neďalekou budúcnosťou celkom ambiciózne plány. Audi chce počas roka 2025 predať 800 000 elektromobilov vrátane plug-in hybridov. Na pulty obchodov príde až 20 rôznych modelov e-tron, ktoré dostanú jasný cieľ.

Tým cieľom nebude podľa slov predsedu predstavenstva, Ruperta Standlera, nič iné, ako spustenie revolúcie v osobnej preprave, čím mal na mysli hromadný prechod zo spaľovacích motorov na tie elektrické. Rovnako však spomenul, že si renomovaný nemecký výrobca automobilov hodlá udržať svoju aktuálnu trhovú pozíciu medzi špičkou z priemyslu, informuje Electrek.

“Náš cieľ spočíva v zmene mobility. V elektrickej mobilite sa chceme stať jedným z najlepších prémiových výrobcov – s vhodnosťou na dennodenné používanie, bez kompromisov, top kvalitou a s potešením z jazdy pre zákazníka. Popri našej technologickej dokonalosti využívame náš Vorsprung a posúvame tak elektrickú mobilitu do ďalšieho levelu.”

Audi e-tron quattro, Sportback a GT

Vyššie spomínané číslo bude zahŕňať predaje až dvoch desiatok modelov z elektrického portfólia spoločnosti. Ani jeden z nich sa však momentálne ešte zatiaľ nevyrába.

Najbližšie k produkcii je futuristicky vyzerajúce SUV s názvom e-tron quattro, o ktorom sme už počuli celkom dosť. Po ňom by mal nasledovať elektromobil e-tron Sportback a tretím v poradí bude plne elektrický superšportiak e-tron GT.

“Audi e-tron Sportback bude naše druhé plne elektrické auto, po ňom príde rad na Audi e-tron GT od divízie Audi Sport, čo nastane v roku 2020. Audi navyše ponúkne aj elektrický model z prémiovo-kompaktného segmentu, tiež v roku 2020.”

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať