Audi napína svaly: Elektrické SUV e-tron quattro potiahlo náves so športiakom!

Nemecká automobilka začína pripravovať širokú verejnosť na príchod jej prvých čistokrvných elektromobilov z modelového radu e-tron.

Nemecká automobilka začína pripravovať širokú verejnosť na príchod jej prvých čistokrvných elektromobilov z modelového radu e-tron. Preto sa rozhodla, že zverejní pár záberov, kde je jedinečná príležitosť vidieť dve elektrické delá.

Jedným z nich je elektrický e-tron quattro a tým druhým zase elektrický superšport e-tron Vision Gran Turismo. To druhé ťahá to prvé, čím chcela spoločnosť Audi podľa všetkého naznačiť, že avizované SUV ponúkne nadštandardnú silu.

Elektrické SUV príde na spotrebiteľský trh koncom tohto roka, o čom dal výrobca vedieť už dávnejšie. Jeho technická špecifikácia zahŕňa 95 kWh akumulátor, až 3 elektrické motory alebo rýchle nabíjanie až do 150 kW. Celý proces by preto nemal trvať dlhšie ako jednu hodinu, čo je skvelé.

TIP REDAKCIE
Google vyrába novú miniaplikáciu: Ukáže, koľko času trávime so smartfónom
Audi e-tron quattro

Samotný výkon elektromobilu dosahuje hodnotu 320 kW, píše Electrek, a na jedno plné nabitie batérie zvládne prejsť asi 500 kilometrov. Nepôjde teda o žiadne béčko, čo však zároveň pocítime i na samotnej cenovke. Táto netrpezlivo očakávaná novinka od nemeckej špičky by totiž mala stáť viac ako 80 000 eur.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať