iPhone X

Analytici: V Q1 sa predalo 345,4 miliónov smartfónov. Ktorý model bol najpredávanejší?

Renomovaná analytická agentúra Strategy Analytics zverejnila správu, ktorá odhalila celosvetovo najpredávanejší model smartfónu za obdobie prvého štvrťroka 2018.

Renomovaná analytická agentúra Strategy Analytics zverejnila správu, ktorá odhalila celosvetovo najpredávanejší model smartfónu za obdobie prvého štvrťroka 2018. Asi nikoho neprekvapí, že ho má na svedomí Apple.

Experti na základne podrobných dát vyhodnotili, že sa v priebehu 1. štvrťroka 2018 po celom svete predalo dovedna 345,4 miliónov kusov smartfónov. Vôbec najpredávanejším bol iPhone X (16 mil. kusov), teda zatiaľ najpokrokovejší model značky Apple. A nie je v tom sám.

Druhým najpredávanejším bol iPhone 8, ktorý si zadovážilo 12,5 milióna zákazníkov. Väčší model iPhone 8 Plus obsadil tretie predajné miesto s počtom predaných kusov na úrovni 8,3 milióna. Aj štvrté miesto miesto patrí smartfónu od Apple. iPhone 7 si počas prvých troch mesiacov roka 2018 kúpilo 5,6 milióna ľudí.

samsung galaxy S9
Samsung Galaxy S9+

Ak očakávate, že bude nasledovať model kórejského Samsungu, mýlite sa. Strategy Analytics hovorí, že piatym celosvetovo najpredávanejším smartfónom za Q1 2018 je lacný Xiaomi Redmi 5A. Zákazníkom putovalo do rúk 5,4 milióna kusov. Len tesne predbehol Samsung Galaxy S9+ s 5,3-miliónovou predajnou métou.

TIP REDAKCIE
VIDEO: Rozbalili sme iPhone X, Čo všetko ponúka?

Pomery na trhu

Medzi drahými zariadeniami doslova vyčnieva Xiaomi Redmi 5A. Stojí necelých 100 EUR. Zariadenia z radu Redmi a Redmi Note sú vôbec najpredávanejšie, čo sa portfólia čínskeho Xiaomi týka. Model Redmi 5A zažíva predajný úspech hlavne v domovskej Číne a v Indii.

Podľa agentúry Canalys spoločnosť Xiaomi prekonala na indickom trhu kórejský Samsung už druhým štvrťrokom po sebe. V prvom štvrťroku 2018 si Xiaomi pripísalo až 31-percentný podiel na indickom trhu. Indický je druhým najväčším trhom so smartfónmi na svete.

Xiaomi Redmi 5A
Xiaomi Redmi 5A

Ak mobilný priemysel sledujete, viete, že Samsung Galaxy S9+ bol predstavený (25. 2. 2018) a následne uvedený na trh neskôr v prvom štvrťroku 2018. Konkurencia tak mala v sledovanom období značný náskok.

TIP REDAKCIE
RECENZIA Samsung Galaxy S9+: Hi-tech šperk

Analytici očakávajú, že sa Samsung Galaxy S9 Plus stane celosvetovo najpredávanejším smartfónom až v aktuálnom druhom štvrťroku, ktorý končí mesiacom jún. Na čerstvé čísla si určite počkáme.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať