Apple má opäť problémy s patentami, ukradnutá technológia je aj v nových iPhonoch

Keď startup Corephofotonics ponúkol kalifornskému jabĺčku spoluprácu, v rámci ktorej by získal pokročilý duálny fotoaparát, tak ju odmietol.

Keď startup Corephotonics ponúkol kalifornskému jabĺčku spoluprácu, v rámci ktorej by získal pokročilý duálny fotoaparát, tak ju odmietol. Netrvalo však dlho a po predstavení iPhone 7 Plus vyplávalo na povrch, že spoločnosť Apple zhotovila svoje vlastné riešenie.

To však vraj využíva duševné vlastníctvo z patentov odmietnutého izraelského startupu, takže by v takom prípade už nebolo až tak “vlastné”. A aby svet vedel pravdu, tak podali na renomovaného výrobcu spotrebnej elektroniky žalobu, ku ktorej po novom pribudne ešte jedna.

Ukradnutá technológia sa totiž nachádza aj v minuloročných iPhonoch, píše Engadget, pričom ten sa odvoláva na AppleInsider.

Ako iPhone 8 Plus, tak aj prémiový iPhone X tvorí podľa dostupných informácií z formulára druhej žaloby taký hardvér, ktorý má využívať zákonom chránené nápady ľudí z Corephotonics. Ak teda súd uzná, že je to skutočne tak, Apple môže v takom prípade hroziť celkom mastná pokuta – prípadne bude musieť odvádzať určité percentá z predajov dotknutých modelov.

TIP REDAKCIE
Spotify je najpopulárnejšou hudobnou službou, Apple Music je na druhom mieste

Prezradili ju sami

Srandou na tom celom je, že počas stretnutia medzi oboma spoločnosťami prebehla prezentácia toho, čo startup ponúka. Vedenie Apple ich technologické kapacity ale nakoniec odmietlo a naplnení inšpiráciou začali s vývojom svojho vlastného duálneho fotoaparátu, ktorý mal debut v spomínanej sedmičke.

Vyhli sa tak prípadnej licenčnej dohode, čo by znamenalo odvádzanie licenčných poplatkov tvorcovi technológie, startupu Corephotonics, a teda aj nižší profit.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať