V Amazone sú šialenci: Za 3 mesiace dokázali zarobiť 51 miliárd dolárov!

Amazon podobne ako zvyšok spoločností, zverejňuje svoje finančné výsledky, ktoré patria medzi tie najšialenejšie.

Amazon podobne ako zvyšok spoločností, zverejňuje svoje finančné výsledky, ktoré patria medzi tie najšialenejšie. Neutíchajúci rastový potenciál spoločnosti Jeff Bezos očividne kŕmi kvalitným jedlom, keďže rozbehnutá mašinéria zarába čoraz viac a viac peňazí.

Amazon dokázal za prvé tri mesiace 2018 zaknihovať príjmy vo výške 51 miliárd dolárov. V porovnaní s minulým rokom tak ide o 43 % nárast. To je veľa aj na tých najšikovnejších ľudí. Amazon momentálne zamestnáva až 566 tisíc ľudí, vďaka čomu sa mu darilo limitovať to, aký zisk reálne vykazoval. Tento rok si túto sumu udržal na hodnote 1,6 miliardy dolárov.

Spoločnosti sa malo najviac dariť v oblasti cloudových služieb, presnejšie s Amazon Web Services (AWS), ktoré zaznamenali medziročný nárast príjmov až o 49 %. Celkový príjem skončil na 5,4 miliardách dolárov.

TIP REDAKCIE
Huawei P50 Pro a P50 Pocket prichádzajú do Európy: Koľko budú stáť?

Očakávajú ešte vyššie zisky

Firma nedávno odkúpila celý potravinový reťazec Whole Foods, ktorý im vygeneroval príjem vo výške 4,3 miliardy dolárov. Ich „bežný“ predaj cez eshop zas 30,7 miliardy dolárov, čo predstavuje nárast o 46 %.

Amazon očakáva, že sa jeho príjem v ďalších štvrťrokoch podstatne zvýši. Sčasti sa pod to podpíše aj navýšenie sumy za službu Amazon Prime, ktorá sa zvyšuje z 99 dolárov na 119 dolárov.

Total
0
Zdieľaní
Total
0
Zdieľať