Apple okráda zákazníkov: Namiesto lacnejšej výmeny batérie im účtuje šialené poplatky

Keď minulý rok Apple priznal, že umelo spomaľuje výkon iPhonov so staršími batériami, spustila sa vlna sťažností.

Keď minulý rok Apple priznal, že umelo spomaľuje výkon iPhonov so staršími batériami, spustila sa vlna sťažností. Spoločnosť preto súhlasila, že si za výmenu batérie bude pýtať podstatne menej. Podľa všetkého to však dodržiava len sčasti.

„Zaujímavé“ praktiky Apple odhalila britská BBC. V Spojenom kráľovstve má výmena batérie na iPhonoch stáť 25 libier (z pôvodných 79 libier), no takto málo zaplatí len málokto. Apple totiž prišiel s rafinovanou stratégiou, ako nakoniec zarobiť ešte viac, než keby si ľudia nechali batériu vymeniť za plnú cenu.

Nová cena výmeny batérie na iPhonoch.

Apple totiž pri ohlásení veľkej zľavy na výmenu batérií pripravil niekoľko pravidiel, ktoré musia opravované iPhony spĺňať. Dosiahnuť ich je, hlavne na starších modeloch, celkom ťažké. Apple totiž tvrdí, že ak má opravovaný iPhone nejakú poruchu (externú alebo internú), opraviť musí najskôr tú a až potom sa pustí do výmeny batérie.

Namiesto 25 až 250 libier

S BBC sa rozprávalo niekoľko nespokojných zákazníkov. Medzi nimi bol aj Josh Landsburgh, ktorý svoj iPhone zaslal do Apple kvôli výmene batérie. Po pár dňoch dostal email, v ktorom Apple tvrdí, že na zariadení je priehlbinka spôsobená pádom na zem, ktorú musia najskôr opraviť a až potom bude možné vymeniť batériu.

TIP REDAKCIE
Garmin Epix 2 môžu stáť 1000 eur, Fenix ​​7 ponúknu ešte dlhšiu výdrž
Kvôli tomuto Apple odmietol vymeniť batériu.

Celková suma opravy? 200 libier (226 eur). To Josh pochopiteľne odmietol, svoj telefón si nechal poslať späť a zobral ho k miestnemu opravárovi, ktorý batériu vymenil bez akýchkoľvek problémov.

Tajomná chyba vo vnútri zariadenia

Ďalším nespokojným zákazníkom bol David Bowler, ktorý taktiež zaslal svoj telefón do Apple. Technik počas inšpekcie zistil, že telefón je nepoškodený, až kým ho neotvoril. Zrazu vraj našiel problém s mikrofónom a reproduktorom.

Celková cena opravy? 250 libier, a to ešte bez započítania výmeny batérie. David telefón zobral k opravárovi, ktorý spravil rovnakú diagnostiku a žiaden problém s mikrofónom ani reproduktorom nenašiel, a tak mu batériu bez problémov vymenil.

Apple: Všetko je v podmienkach

Keď sa BBC spojila s Apple, hovorca spoločnosti opäť zopakoval to isté „Ak je váš iPhone poškodený tak, že by to prekážalo pri výmene batérie, túto chybu budeme musieť opraviť. V niektorých prípadoch za to môže byť účtovaný poplatok.

Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať