3D VR video: Facebook a RED pracujú na novej kamere!

Mnohé VR videá sa nedajú úprimne označiť ako extrémne pohlcujúce. Síce sa v nich môžeš rôzne otáčať, no nemôžeš sa v nich ani predkloniť, ani ustúpiť kúsok nabok, aby si mal lepší výhľad na scénu pred tebou.

Mnohé VR videá sa nedajú úprimne označiť ako extrémne pohlcujúce. Síce sa v nich môžeš rôzne otáčať, no nemôžeš sa v nich ani predkloniť, ani ustúpiť kúsok nabok, aby si mal lepší výhľad na scénu pred tebou. Tento nedostatok sa však rozhodli riešiť dve veľké spoločnosti – Facebook v spolupráci s RED.

“All-in-one” kamera

Tieto dve spoločnosti spolu budú pracovať na “all-in-one” kamere, ktorá používateľovi ponúkne šesť stupňov voľnosti pre zachytenie 3D a 360-stupňového videa. Tím sa chystá skombinovať technológiu detekcie hĺbky od Facebooku s výkonom REDu v prostredí s nepriaznivými podmienkami, aby v scéne zachytil všetky potrebné 3D informácie. Tie mu naďalej pomôžu k tomu, aby priniesol používateľom možnosť sa vo videu voľne pohybovať.

Spolupráca dvoch spoločností je stále iba v ranom štádiu, čo je taktiež aj dôvod, prečo zatiaľ nikde nie je spomenutý dátum, kedy by mal gadget uzrieť svetlo sveta. Nedostatok informácií o šikovnom vynáleze sa žiaľ vzťahuje aj na cenu, no z odstavca vyššie môžeme pokojne predpokladať, že nepôjde o lacnú záležitosť.

FOTO: TechCrunch

Nelacné potrebné komponenty

Je nutné poznamenať aj to, že aby si si naplno vychutnal trojrozmerný pôžitok, budeš potrebovať nadupaný headset s už spomínanými šiestimi stupňami voľnosti. To znamená, že pokiaľ máš doma Oculus Rift alebo HTC Vive, stačí ti už naozaj len počkať na vydanie kamery. Headsety ako Oculus Go, ktoré disponujú len tromi stupňami voľnosti, žiaľ nebudú pre nový formát videa postačujúce.

TIP REDAKCIE
Google Home pre iOS: Gigant vylepšuje appku svojim novým widgetom

Vytvorenie a následné vydanie tejto kamery by však posunulo VR na úplne inú úroveň, než akú poznáme a máme k dispozícii dnes. Musíme uznať, že predstava preskúmavania prostredia vo videu čisto podľa vlastného uváženia, namiesto spoliehania sa na umiestnenie kamery, je naozaj veľmi lákavá.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať