V aplikácii Google Mapy pribudne rozšírená realita, aby uľahčila navigáciu

Počas vývojárskej konferencie Google I/O 2018 padlo slovo aj o aplikácii Google Mapy, kde by mali po novom pribudnúť AR kapacity.

Vďaka vývojárskej konferencii Google I/O 2018 sme spoznali operačný systém Android P, novú AI funkcionalitu Smart Compose pre Gmail a novú AI funkcionalitu pre Google Fotky, ktorá spraví zo starých čiernobielych záberov farebné. Slovo ale padlo i o aplikácii Google Mapy, kde po novom pribudnú takzvané AR kapacity.

Internetový gigant chce touto zaujímavou softvérovou novinkou vylepšiť takzvanú turn-by-turn navigáciu pre chodcov. Tí okrem digitálnej mapy uvidia na obrazovkách svojich smartfónov aj živý záber hlavného fotoaparátu, čo aplikácia skombinuje s veľkými šípkami v príslušnom smere. Vďaka tomu klesne šanca, že odbočia v nesprávny čas a dostanú sa tam, kam ísť nechceli.

Mobilné zariadenie stačí iba nasmerovať do správneho uhla, v aplikácii Google Mapy následne prebehne blesková analýza našej aktuálnej polohy (počas čoho využije obrovskú databázu Street View záberov) a my tak nadobudneme podstatne lepší prehľad na tým, kde sa momentálne nachádzame, ako keby sme videli iba obyčajnú mapu.

TIP REDAKCIE
Exynos 2200 oficiálne: Nový čipset od Samsungu s GPU AMD RDNA 2

Kedy príde, nevieme

Pôjde o jedno z viacerých softvérových vylepšení (pribudne aj skupinové hodnotenie podnikov, osobné odporúčania a i.) pre Google Mapy, no kedy presne sa týchto chrumkavo vyzerajúcich AR kapacít dočkáme, momentálne ani len netušíme. Gigant zatiaľ spomína iba priebeh nadchádzajúceho leta, kedy by mala prísť softvérová aktualizácia pre operačné systémy Android a iOS.

Predstavenie aj samotné fungovanie novinky si môžete pozrieť na videu nižšie.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať