Google inovuje: Gmail napíše e-mail za nás, stačí iba začať vetu

Okrem nových AI kapacít pre aplikáciu Google Fotky bolo počas vývojárskej konferencie Google I/O počuť aj niečom, čo poteší používateľov služby Gmail.

Okrem nových AI kapacít pre aplikáciu Google Fotky bolo počas vývojárskej konferencie Google I/O počuť aj niečom, čo poteší používateľov služby Gmail. Na slovenčinu si síce ešte nejaký ten čas určite počkáme, no písanie e-mailov v angličtine pôjde po novom oveľa, ale oveľa jednoduchšie.

Internetový gigant obohatí Gmail o AI funkcionalitu s názvom Smart Compose (inteligentné písanie), ktorá nám bude prostredníctvom dynamicky sa meniacich návrhov urýchľovať dopísanie už rozpísanej vety. Ako to ale bude fungovať v praxi?

Z pohľadu používateľa maximálne intuitívne a prehľadne.

Po tom, čo umelá inteligencia spoločnosti Google vykoná automatickú analýzu prvých písmen, respektíve slov, ktoré sme napísali, navrhne nám čo najvhodnejšie dokončenie našej myšlienky. My potom už iba stlačíme tabulátor a môžeme veselo pokračovať v písaní ďalšej vety.

TIP REDAKCIE
Nevídaná MEGA akcia: Windows 11 v hodnote 150 € úplne zadarmo!

Áno, znie to presne tak dobre, ako to aj vyzerá (viď gif nižšie).

Ako informuje web The Verge, gigant začne sprístupňovať túto AI novinku v priebehu nadchádzajúcich týždňov. Najskôr si ale treba aktivovať nový Gmail. Ako, zistíte vďaka nášmu šikovnému návodu.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať