Google Fotky

Tohotoročná konferencia Google I/O odhalila hneď niekoľko zaujímavých noviniek, ktoré sú zamerané na zlepšenie služieb a produktov v portfóliu internetového giganta. Jednou z tých najzaujímavejších je aj nová AI funkcionalita pre populárnu aplikáciu Google Fotky.

Vďaka jej kapacitám totiž premeníme naše čiernobiele fotografie do podoby v akej budú vyzerať na nerozoznanie od tých dnešných. Zábery, ktoré dostaneme do smartfónu cez jeho fotoaparát, budú prostredníctvom neurónovej siete giganta obohatené o chýbajúce farby. Najskôr však prebehne dôkladná analýza, aby boli na mieste, kde aj majú byť, a nie nikde inde.

Rovnako sa môžeme tešiť na ďalší nový softvérový nástroj, vďaka ktorému premeníme odfotografované dokumenty na PDFko, čiže nebude nutné inštalovať mobilné skenery od vývojárov tretej strany. Všetko potrebné nájdeme v tejto mobilnej aplikácii.

Obe funkcionality pribudnú ako v aplikácii Google Fotky pre operačný systém Android, tak aj v tej, ktorá je určená pre iOS z druhej strany rieky. Kedy sa ale čerstvého softvérového balíčka dočkáme, momentálne nevieme. Zrejme už onedlho.