Šéf Porsche: Od roku 2030 by sme mali predávať už iba elektromobily

Ostrieľaná nemecká automobilka, ktorá sa preslávila luxusnými športovými kúskami s ozrutnými cenovkami, plánuje prechod zo spaľovacích motorov na tie elektrické.

Ostrieľaná nemecká automobilka, spoločnosť Porsche, ktorá sa preslávila luxusnými športovými kúskami s ozrutnými cenovkami, plánuje prechod zo spaľovacích motorov na tie elektrické. Nie zo dňa na deň, ale v priebehu viac ako jednej dekády.

Od roku 2030 chce totiž predávať už iba autá na elektrickú energiu, čo nám prezradil sám šéf Oliver Blume v nedávno publikovanom rozhovore, kde navyše naznačil, že i legenda 911 môže dostať elektromotor vrátane batérie. Keď sa ho spýtali, že kedy uvidíme v obchodoch posledný model na energiu zo spaľovania fosílnych palív, odpovedal maximálne sebavedomo.

“Rád by som to predpovedal na rok 2030, kedy bude mať elektrický pohon aj to najšportovejšie Porsche. Kto vie – možno aj naše ikonické auto, 911, bude elektrické”

Do roku 2024 ale hodlajú zameriavať primárnu pozornosť iba výhradne na takzvané plug-in hybridy, v ktorom by malo byť zhruba 50 percent výrobných kapacít nemeckej automobilky vyťažených produkciou elektromobilov, informuje Electrek. Ďalších 6 rokov využijú na to, aby to isté spravili i so zostávajúcimi percentami, vďaka čomu dosiahnu 100-percentnú výrobu elektrikou poháňaných osobných vozidiel.

TIP REDAKCIE
Samsung POZÝVA: Zopakuje predaj cez live stream, ponúkne zľavu na hodinky aj súťaž o slúchadlá!

Začiatok sériovej výroby Porsche Mission E započne už v priebehu budúceho roka.

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať