Malé prekvapenie: Huawei P20 Pro má až tri optické stabilizácie obrazu

Jeden z najčerstvejších počinov z dielne čínskeho giganta skrýva jedno drobné prekvapenie.

Jeden z najčerstvejších počinov z dielne čínskeho giganta skrýva jedno drobné prekvapenie. P20 Pro vraj nedisponuje iba jedným, ale rovno troma mechanizmami na optické stabilizovanie obrazu.

Každý jeden je súčasťou jednotlivých fotoaparátov, ktoré zdobia zadnú stranu nedávno predstavenej novinky. Túto zaujímavosť nám prezradili odborníci z iFixit, pretože vlajkovú loď spoločnosti Huawei rozobrali a pozreli sa na to, čo naozaj skrýva pod svojou sklenou kapotou. Čo sa týka samotného hodnotenia, smartfón si zaslúžil 4 body z 10.

P20 Pro má podľa webu GSMArena opticky stabilizovaný iba hlavný, až 40 Mpx fotoaparát, pričom Huawei zase podľa The Verge tvrdí, že stabilizovaný optikou je iba pridaný teleobjektív s 8 Mpx rozlíšením. Pravda je však taká, že OIS predstavuje súčasť všetkých troch fotoaparátov.

TIP REDAKCIE
Realme Pad nedostane Android 12, predstavený bol pritom iba nedávno

Asistencia umelej inteligencie

Pri optickej stabilizácii to tu ale tentokrát nekončí. Výrobca ju totiž obohatil ešte o asistenciu umelej inteligencie (tzv. AIS), ktorá má v útrobách Android smartfónu vlastný AI procesor. Ten jej poskytuje offline kapacity a zároveň odľahčuje ten hlavný, aby tak mohol sústrediť viac pozornosti na pre používateľa podstatnejšie úlohy.

FOTO iFixit via The Verge

Web AndroidAuthority to celé nazýva ako “systém, ktorý je schopný zachytiť viac scén naraz, aby sa odstránil šum a rozmazanie z finálneho záberu. Systém AIS je doplnený o 4D predikčný focus na aktívne sledovanie a predpovedanie smeru pohybu sledovaného objektu.”

Na kvalitu trojitého fotoaparátu Huawei P20 Pro sme sa už stihli pozrieť aj my. Naše pocity nájdete v tomto článku, kde bola zameraná pozornosť iba výhradne na túto špecifickú oblasť výbavy high-end novinky z Číny.

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať