Samsung pracuje na Galaxy S9 Active, vraj ponúkne až 4 000 mAh batériu!

Očakávaný model Galaxy S9 Active by mal vyzerať podobne ako S9, dostane však mohutnejšiu konštrukciu a podľa všetkého i poriadne veľký akumulátor. 

Vyzerá to tak, že Samsung pracuje na tom, aby už toto leto priniesol odolnú verziu svojej tohtoročnej vlajkovej lode. Očakávaný model Galaxy S9 Active by mal vyzerať podobne, dostane však mohutnejšiu konštrukciu a podľa všetkého i poriadne veľký akumulátor. 

Ten by mal ponúknuť až 4 000 mAh kapacitu, tvrdia najčerstvejšie úniky, s ktorými prišiel web GSMArena. Pôjde tak o rovnaké čísla, s akými prišiel jeho generačný predchodca, model Galaxy S8 Active z roku 2017.

Z uniknutého zoznamu technickej špecifikácie sme sa ale dozvedeli aj to, že Galaxy S9 Active poženie high-end čipset Snapdragon 845. Tomu má asistovať 4 GB operačná pamäť RAM a čo sa týka veľkosti zobrazovacieho panela, môžeme očakávať veľkú, až 5,8-palcovú uhlopriečku. A to vrátane vysokého rozlíšenia, ktoré má dosahovať úroveň 2 960 x  1 440 pixelov. Na fotenie vraj poslúžia 12 Mpx (duálna clona – f/1.5 aj f/2.4) a 8 Mpx fotoaparáty.

TIP REDAKCIE
Rusko je späť v sovietskej ére: V bývalej továrni Renaultu chce vyrábať Moskviče bez airbagov aj ABS

Rovnako možno očakávať certifikáciu podľa prísneho vojenského štandardu MIL-STD-810G alebo IP68, čo používateľovi formálne zabezpečí vysokú odolnosť voči vode.

K predstaveniu ďalšieho slušne vybaveného Android smartfónu so značkou Samsung zrejme príde počas nadchádzajúcich mesiacov. Kedy presne, síce nevieme, no ak by sme sa držali každoročnej tradície, dlho nás už čakať nenechajú. Deň D v takom prípade nastane niekedy v auguste.