Zachránil ho autopilot: Majiteľ Modelu X od Tesly sa vyhol havárii s kamiónom

Používateľa elektrického SUV od mladej, no modernej americkej automobilky zachránil pred kolíziou s nákladným vozidlom pokročilý bezpečnostný systém.

Používateľa elektrického SUV od mladej, no modernej americkej automobilky zachránil pred kolíziou s nákladným vozidlom pokročilý bezpečnostný systém. Ten je súčasťou zabudovaného autopilota, vďaka čomu bol Model X schopný sám od seba včas zakročiť. 

Celý incident je navyše zaznamenaný na autentickom videu z kamery, ktorá sa v tom čase nachádzala na palubnej doske elektromobilu. Vďaka tomu máme jedinečnú príležitosť vidieť, ako to celé vôbec prebehlo.

Na zázname trošku vyššie je tak možné vidieť, ako sa vo vedľajšom pruhu pohybujúci kamión mierne odkloní od svojej trajektórie a na veľmi krátky okamih vbehne do cesty Modelu X z dielne spoločnosti Tesla. Ten však okamžite zareaguje a spraví mu priestor, aby nevznikla dopravná havária.

Ako píše Electrek, keď senzory v karosérii zaznamenali potenciálny problém, poskytli vyššie spomínanému bezpečnostnému systému dáta, aby vedel, v ktorom smere je dostatok priestoru na manévrovanie. Preto potom nasledovalo prudké priblíženie elektromobilu ku krajnici vozovky.

TIP REDAKCIE
TOP 3: 3D tlačiarne za fantastické ceny, ktoré za to naozaj stoja

Tento systém je k dispozícii aj vtedy, keď nie je autopilot zrovna aktivovaný. V tomto prípade ale fungoval, čo znamená, že v čase, kedy mal nastať incident, nešoféroval človek, ale inteligentný počítač.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať