OnePlus 5T a 6

Po špekuláciách s dátumom predstavenia očakávaného zabijaka vlajkových lodí výrobcov Android smartfónov prišiel rad na jemné poodhalenie konštrukčného prevedenia. Toto je časť OnePlus 6, ktorého by sme sa mali dočkať už začiatkom budúceho mesiaca.

Odhalenie má na starosti oficiálny záber priamo od čínskej spoločnosti OnePlus, píše PhoneArena, kde je možné vidieť kúsok z ľavého boku avizovanej mobilnej novinky spolu s hardvérovým tlačidlom na reguláciu úrovne hlasitosti zvuku a rozmernejším zásuvným modulom na vkladanie SIM karty do útrob konštrukcie. Rovnako si môžete všimnúť prechod medzi hliníkovým rámikom a zadným kusom odolného skla (do úvahy, samozrejme, pripadá aj iný materiál), čo značí elimináciu unibody tela.

Prítomné logo, biometrický snímač či kontroverzné plastové pásiky na zlepšenie signálu patria súčasnej generácii OnePlus 5T. Tie podľa všetkého dostal aj jeho nástupca. Či sa však nachádzajú i na jeho zadnej strane, momentálne nevieme povedať. Skôr nie ako áno. Je predsa rok 2018.

Zo záberu možno navyše vydedukovať, že OnePlus 6 ponúkne mierne rozmernejšie telo. To zrejme súvisí s miernym zväčšením uhlopriečky zobrazovacieho panelu, ktorá by mala porásť zo 6 palcov na 6,28.

Prestavenie prebehne podľa nedávno uniknutej pozvánky pre médiá 5. mája. Zatiaľ ale máme tú česť iba s neoficiálnym dátumom, čiže ho treba brať s určitou rezervou.