Tesla prinesie malé SUV: Nový Model Y vraj začnú vyrábať už budúci rok!

Americká automobilka Tesla sa začína pripravovať na spustenie sériovej výroby avizovaného crossoveru, ktorému hovorí Model Y.

Americká automobilka Tesla sa začína pripravovať na spustenie sériovej výroby avizovaného crossoveru, ktorému hovorí Model Y. Spoločnosti z jej dodávateľského reťazca totiž obdržali požiadavku na poskytnutie informácií o cenovkách jednotlivých častí elektromobilu. 

Čo je v podstate prvým krokom, aby sa výrobca vedel včas rozhodnúť, od koho si ich bude objednávať. Ide teda o akési výberové konanie, v ktorom vyhráva ten dodávateľ, ktorý ponúkne najlepší pomer medzi kvalitou a cenou.

Tesla s ním však začala iba rok a pol pred spustením výrobných liniek, čiže citeľne neskôr, ako s ním začínajú konkurenti z automobilového priemyslu. Tento proces niekedy trvá aj niekoľko rokov, pretože môže mať výrazný vplyv na finálny produkt – v tomto prípade osobné vozidlo.

Ako píše Electrek, s čerstvou informáciou vyrukoval renomovaný web Reuters, čiže zatiaľ nejde o nič, čo by sme mohli označiť za oficiálne.

TIP REDAKCIE
Spotify je najpopulárnejšou hudobnou službou, Apple Music je na druhom mieste

Výroba už budúci rok

Z dostupných informácií vyplýva, že Tesla hodlá zahájiť sériovú výrobu crossoveru Model Y už niekedy koncom nadchádzajúceho roka, asi v novembri. Samotné predstavenie zrejme prebehne koncom toho súčasného.

Spočiatku sa hovorilo až o roku 2020, no keďže nastali menšie zmeny, plány modernej automobilky z USA sú po novom trošku viac ambicióznejšie. Tie zahŕňali zdieľanie architektúry s ľudovým kúskom Model 3, čo im ušetrilo značné množstvo času, ktorý by museli v opačnom prípade investovať do vývoja.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať