OnePlus 5T sa v Európe vypredal. Záujemcovia musia čakať na nový model

Smutné správy pre zákazníkov, veselé pre výrobcu

0
oneplus 5T

Dostupnosť najnovšieho vlajkového smartfónu často zníži cenu jeho predošlej generácie. Mnoho užívateľov si radšej kúpi vlajkovú loď z minulého roka, ktorá je lacnejšia, no stále majú v rukách výborný kus hardvéru a softvéru.

V prípade značky OnePlus to možné nebude. Stratégia výrobcu je odlišná od tradičných značiek. Výrobca predáva iba jeden typ high-end zariadenia, ktorý každoročne inovuje. Štíhle skladové zásoby mu umožňujú presnejšie vyhodnotiť ponuku a dopyt, čím šetrí výrobné náklady.

K šetreniu tiež prispieva aj zameranie sa na online predaj. Komunikácia s fanúšikmi a zákazníkmi prebieha taktiež hlavne online, zväčša na oficiálnom fóre spoločnosti. Aj vďaka takýmto krokom vie OnePlus ponúknuť nižšiu cenu zariadenia.

OnePlus 5T

Žiaľ, OnePlus 5T si už v Európe nekúpite. Posledným miestom, kde sa predáva, je India. Smartfón sa jednoducho vypredal a výrobca bude predávať až novú generáciu OnePlus 6, ktorá ale má byť predsa len drahšia.

Spoločnosť OnePlus v minulom roku utŕžila z predaja smartfónov 1,4 miliardy dolárov. Tento rok to môže byť ešte viac. OnePlus 6 je horúcim kandidátom na rekordné predaje výrobcu a došlo k uzavretiu nových dohôd.

TIP REDAKCIE
OnePlus 6 na oficiálnom zábere: Takto bude vyzerať časť high-end novinky

OnePlus sa na predaji dohodol s nemeckou pobočkou Amazonu a so švédskou spoločnosťou Telia. Doteraz známe podrobnosti o smartfóne OnePlus 6 nájdete v minulom článku v tomto odkaze.