meizu 15

Meizu 15, M15 aj 15 Plus: Čínsky výrobca prináša trojicu čerstvých smartfónov

Známy výrobca mobilných telefónov s operačným systémom Android prichádza rovno s tromi novinkami. Prvá nesie názov Meizu 15, druhá Meizu M15 a tretia Meizu M15 Plus. Čo všetko ponúkajú, koľko stoja a kedy vôbec prídu na pulty obchodov?

Známy výrobca mobilných telefónov s operačným systémom Android prichádza rovno s tromi novinkami. Prvá nesie názov Meizu 15, druhá Meizu M15 a tretia Meizu M15 Plus. Čo všetko ponúkajú, koľko stoja a kedy vôbec prídu na pulty obchodov?

Ten najlepšie vybavený kúsok reprezentuje model 15 Plus. Vo svojich útrobách totiž skrýva hardvér, ktorý tvorí okrem 6 GB operačnej pamäte RAM, AMOLED displeja či veľmi ambiciózneho fotoaparátu aj stále schopný čipset Exynos 8895. Ten poháňa minuloročnú vlajkovú loď juhokórejského giganta, Samsung Galaxy S8 a S8 Plus.

O napájanie elektroniky sa tu stará 3 500 mAh akumulátor a ak niekoho zaujíma rozlíšenie zobrazovacieho panelu alebo jeho uhlopriečka, reč je až o takmer 6 palcoch a WQHD, čiže o rozlíšení slušných 2 560 x 1 400 pixelov. Hlavný fotoaparát pozostáva z dvoch objektívov a dvoch senzorov – s 20 a 12 Mpx rozlíšením.

Hlavný dostal optickú stabilizáciu obrazu, clonu f/1.9 a skutočne obrovské pixely, čo pri fotografovaní zabezpečí poriadnu porciu svetla. Čím sú tieto pixely foto senzoru rozmernejšie, tým viac svetla dokážu dostať do záberu, čo sa potom celkom logicky odrazí na vyššej kvalite. Vedľajší má pre zmenu až trojnásobný optický zoom, čo znamená priblíženie bez straty kvality.

Vlajková loď Meizu 15 Plus bude k dispozícii od 29. apríla. Zákazníci si môžu tento hi-tech smartfón zaobstarať za sumu pohybujúcu sa okolo 475 dolárov.

meizu 15 2

Meizu 15 a M15

Meizu 15 spolu s M15 reprezentujú cenovo dostupnejšie, no stále schopné alternatívy pre menej náročných používateľov.

Aj prednú stranu modelu 15 zdobí Super AMOLED panel, avšak o veľkosti 5,46-palca. Čo sa týka útrob, tak v tých tiká americký mid-range čipset Snapdragon 660, ktorému asistuje 4 GB RAMka. Hlavný fotoaparát zostal identický s tým v Meizu 15 Plus, čiže dvojica 20 + 12 Mpx, OIS a 3x teleobjektív. To všetko za asi 400 dolárov.

Model M15 je kvôli nižším nákladom ochudobnený o OLED technológiu, má nižší výpočtový výkon a aj slabší fotoaparát. Jeho cenovka by sa mala pohybovať okolo sumy 270 dolárov.

Všetky tri smartfóny poháňa Android s novou nadstavbou Flyme 7, kde je množstvo zaujímavých softvérových noviniek. GSMArena spomína plávajúce aplikácie, enormne rýchle rozpoznávanie tváre a množstvo iného.

meizu 15 1

Total
2
Zdieľaní