Sleep Away: Vyskúšaj jednoduchý budík, ktorý ťa pošle do postele v tom správnom čase

Šikovný Slovák vytvoril aplikáciu, o ktorej si ani nevedel, že ju potrebuješ.

0
sleep away

Drvivej väčšine užívateľov slúži inteligentný mobilný telefón aj ako budík. Zaspávajú s ním a ráno sa s ním aj zobúdzajú. V obchode Google Play sa nachádza hneď niekoľko aplikácií zameraných na budenie alebo sledovanie spánku. Medzi tie vydarené patrí aj Sleep Away z dielne mladého slovenského vývojára.

Autorom aplikácie je Samuel Baňas, ktorý žije a študuje v Dánsku. Samuel študuje IT a programovanie mu tak nie je cudzie. Na svojom konte má niekoľko aplikácií, ktoré však vznikli iba v rámci štúdia.

Sleep Away je jeho prvou aplikáciou, ktorú sa rozhodol uvoľniť pre širokú verejnosť, aj keď je pravdou, že zo začiatku slúžila iba pre jeho potreby. Samuel chcel vytvoriť jednoduchú aplikáciu, ktorá by mu vypočítala, kedy mám ísť spať. Pri vývoji kládol dôraz na jednoduchosť, dizajn a použiteľnosť.

budik

Aplikácia má dve, vlastne tri hlavné funkcie. Prvá vám umožní nastaviť si budík v optimálnom čase, ak sa rozhodnete ísť spať okamžite. Výborná je druhá voľba, v ktorej si vyberiete čas, kedy potrebujete, resp. chcete vstať. Aplikácia vám odporučí časy, kedy sa máte uchýliť k spánku. Ťuknutím na vybraný čas zároveň aktivujete upozornenie, ktoré vám pripomenie, kedy máte ísť do postele.

sleep away
Používateľské rozhranie je jednoduché a prehľadné.

Ak si radi zdriemnete, tretia možnosť vám umožní nastaviť si krátkodobý budíček v rozmedzí od 10 do 60 minút. Zdriemnutie by vám tak nemalo (nechtiac) zabrať polovicu dňa.

So zaspávaním vám zároveň môže pomôcť tzv. biely šum. V aplikácii sú k dispozícii tri monotónne zvukové nahrávky, ktoré vám uľahčia zaspávanie. Vybrať si môžete zvuk ohrievača, dažďa a nočného táboráku. Spolu so zvukom si nastavíte časovač automatického vypnutia nahrávky.

TIP REDAKCIE
Unikátna aplikácia Die With Me funguje iba vtedy, keď je batéria smartfónu takmer vybitá

Zaspávanie je individuálne, no človek sa do tmy väčšinou ponorí približne za 15 minút.

sleep away
S rozhodovaním sa, kedy ísť spať má problém veľa ľudí.

Aplikácia je lokalizovaná do slovenčiny, je úplne bezplatná a ani neobsahuje žiadnu reklamu. Autor ju plánuje vyvíjať aj naďalej a časom sa určite dočkáme nejakých zaujímavých noviniek a vylepšení.

Podporte slovenský vývoj, vyskúšajte aplikáciu a zanechajte v obchode Google Play hodnotenie, ktoré si podľa vás aplikácia zaslúži. Hlásenie prípadných chýb, spätnú väzbu a tipy nové funkcie vývojár uvíta na adrese samuelsgraphics@gmail.com.

Aplikáciu Sleep Away nájdete v obchode Play na tejto adrese.