Vesmírny turizmus pre nás bude ešte nejakú chvíľu nedostupný, avšak o niekoľko desaťročí by tomu mohlo byť inak. Dovolenka doslova medzi hviezdami obnáša ešte veľa náročnej práce, aby bola finančne dostupná aj pre bežných ľudí.

Výlet do vesmíru a bývanie vo vesmírnom hoteli už nie je len snom. Mnoho vesmírnych spoločností sa pokúša do vesmíru dostať turistov na dovolenku hodnú zapamätania si. Vesmírna stanica Aurora je to pravé miesto, navrhnuté presne tak, aby v ňom mohli prebývať turisti a obdivovať široký vesmír a našu krásnu modrú planétu až po dobu 12 dní.

Zdroj: Orion Space/ Futurism

Pre to, aby ste strávili vo vesmíre nejaký čas, však budete potrebovať vysokú sumu peňazí, ktorú má na svete len málo ľudí. Na Medzinárodnú vesmírnu stanicu sa za posledných 17 rokov bolo fyzicky pozrieť len 7 ľudí. Tí zaplatili čiastku vo výške od 20 do 40 miliónov dolárov. Orion space, ktorý stanicu Aurora predstavil, chce však znížiť túto čiastku „len“ na 9,5 milióna dolárov.

Bez tréningu ani na krok

Peniaze nie sú jedinou podmienkou. Ak chcete stráviť svoje jarné prázdniny ďaleko vo vesmíre, budete musieť absolvovať tréning. Takýto tréning trvá približne 2 roky. Orion Space chce znížiť tento čas len na tri mesiace. Aj to je však dosť dlhá doba, no ublížiť na tomto výlete by ste si rozhodne nechceli.

TIP REDAKCIE
Anonymous: NASA sa pripravuje na oznámenie existencie mimozemšťanov

Vesmír je teda plne otvorený ľuďom, ktorí vo svojich vreckách skrývajú plno peňazí. Čo však bude s nami ostatnými? Astronaut Don Thomas je v tejto otázke veľmi optimistický: „Myslím si, že za približne desaťročie by ľudia mohli absolvovať let do vesmíru len za 10 000 či 15 000 dolárov. Cesta do vesmíru bude na takej istej úrovni ako exotický výlet do Antarktídy.“