Vďaka tomuto pôjdeme na Mars: Elon Musk ukázal nástroj na výrobu vesmírnej rakety BFR!

Vizionár a šéf vesmírnej spoločnosti SpaceX nám po dlhšom poodhalil, ako to vyzerá s prácami na ďalšej obrovskej rakete.

Vizionár a šéf vesmírnej spoločnosti SpaceX nám nečakane poodhalil, ako to vyzerá s prácami na ďalšej obrovskej rakete. Takzvaná BFR, inými slovami aj Big F*cking Rocket, vznikne aj vďaka tomuto doslova ozrutnému nástroju, ktorý poslúži na výrobu jej hlavnej konštrukcie.

Elon Musk nám ho pred pár hodinami predviedol na Instagrame, kde zverejnil fotografiu spolu s elektromobilom Tesla Model 3, aby sme si tak vedeli vytvoriť predstavu, čo asi tak môžeme od rozmerov avizovanej BFR očakávať. Jej výška by mala po dokončení dosahovať až 106 metrov.

Táto raketa nám poslúži ako akási vesmírna hromadná doprava medzi viacerými planétami alebo inými vesmírnymi objektami, kde vybudujeme zastávky. Výnimkou teda nebude Mesiac a ani Mars, ktorý chce SpaceX dokonca i kolonizovať. Preto musí spĺňať všetky predpoklady na to, aby so sebou dokázala zobrať poriadne ťažký náklad. Ten môže spočiatku vážiť okolo 150 ton.

TIP REDAKCIE
Falcon Heavy píše históriu: Ozrutná raketa SpaceX má za sebou prvý let!

Markantný rozdiel

Keby sme tieto tieto kapacity porovnávali s nosnou raketou Falcon Heavy, Big F*cking Rocket toho so sebou zoberie citeľne viac. Rozdiel je až tak markantný, že sa tu bavíme o náklade s váhou cez 130 ton. Predchodca chystanej novinky zvládne na prechodovú dráhu Marsu vyniesť iba okolo 17 ton.

Prvý let by mal prebehnúť už počas nadchádzajúceho roka, pričom prvá nákladná misia, ktorá bude zameraná na červenú planétu, je naplánovaná na rok 2022. Po tej prebehne ďalšia, no už so živou posádkou.

SpaceX main body tool for the BFR interplanetary spaceship

A post shared by Elon Musk (@elonmusk) on

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať