Toyota by mohla byť prvou spoločnosťou, ktorej Uber predá svoju samojazdiacu technológiu

Minivan od Toyoty by mohol byť prvým autom inej spoločnosti, ktoré bude podporené samojazdiacim systémom od Uberu.

Minivan od Toyoty by mohol byť prvým autom inej spoločnosti, ktoré bude podporené samojazdiacim systémom od Uberu. Ak by sa tak naozaj stalo, bol by to prvý pokus spoločnosti Uber predať svoju samojazdiacu technológiu.

Vyzerá to tak, že Uber sa možno čoskoro pridá k spoločnostiam vyvíjajúcim a predávajúcim samojazdiace technológie, ako je Lyft alebo Waymo s nádejou predať svoj systém iným spoločnostiam. Šéfka Uberu, Dara Khosrowshahi, sa nedávno stretla s lídrami Toyoty, vrátane vedúceho rozvoja AI, Gilla Pratta.

Toyota s Uberom pracuje už dlhší čas

Toyota vo vyhlásení uviedla, že jej zamestnanci si s Uberom pravidelne vymieňajú informácie o samojazdiacich systémoch. Taktiež uviedli, že okrem súčasnej existujúcej angažovanosti sa zatiaľ najbližšie nebude diať nič prekvapivé. Na ďalších krokoch sa teda spoločnosti ešte nedohodli. To, že sa Uber pustí do predaja svojej technológie a predá ju práve Toyote, teda nie je ani potvrdené, no na druhej strane ani zamietnuté.

TIP REDAKCIE
Android hry pre Windows PC: Google zahájil beta testovanie

Takáto spolupráca by predstavovala pre obe strany nový krok. Toyota už má svoj vlastný samojazdiaci hardvér, a preto by doplnila vlastnú prácu. Spoločnosti Uber by to zas pomohlo k ďalšiemu vývoju ich systému, čo by mohlo rozvinúť rôzne automobilky, ak by bol o ich softvér záujem.

Total
10
Zdieľaní
Total
10
Zdieľať