Oculus Go: Samostatný headset by mohol debutovať na evente F8

Spoločnosť Oculus minulý rok naznačila, že jej samostatný “Go” VR headset sa začne predávať na začiatku roka 2018 za presne 199 USD (161 eur).

Spoločnosť Oculus minulý rok naznačila, že jej samostatný “Go” VR headset sa začne predávať na začiatku roka 2018 za presne 199 USD (161 eur). Teraz portál Variety cituje neznáme zdroje, podľa ktorých bude zariadenie debutovať na evente F8 od spoločnosti Facebook, ktorý sa bude konať 1. mája.

Ako už počítačový vedec Hugo Barra v januári vysvetlil, samostatné headsety sú dôležité na presadenie vízie spoločnosti ohľadom virtuálnej reality. Hugo taktiež povedal: “Hlavnou myšlienkou je mať kompletne sebestačný produkt, ktorý si stačí len nasadiť a môžete ho začať používať. Všetko sa dá urobiť v priebehu jedného kroku.”

FOTO: Techbox – Denník N

Oculus Go nepotrebuje pripojenie k žiadnej platforme

Zatiaľ čo sú ostatné VR headsety náročnejšie, silnejšie a disponujú funkciami ako sledovanie polohy, Oculus Go nebude vyžadovať pripojenie k silnému PC alebo hernej konzole, čo stopercentne zvýši počet ľudí, ktorí budú mať o Go záujem.

TIP REDAKCIE
Je to tu! Samsung začína aktualizovať Galaxy Note 8 na Android 8.0 Oreo!

Xiaomi pracuje na vlastnom hardvéri

Počas veľtrhu CES spoločnosť odhalila, že čínsky výrobca Xiaomi pracuje na hardvéri, ktorý bude založený na Qualcomm Snapdragon 821 čipsete. Otázne však ostáva, či bude hardvér so svojím menom, cenou a technickými detailmi podporovaný softvérom a ekosystémom Facebooku. Odpoveď na túto otázku by sme sa mali dozvedieť už čoskoro zo San Jose.