FOTO maxpixel.freegreatpicture.com

Analytik Tom Lee zo spoločnosti Fundstrat po novom predpokladá, že hodnota najstaršej kryptomeny dosiahne taký míľnik, o akom sa nám dnes ani len nesníva. Bitcoin by totiž mohol v priebehu dvoch rokov vyletieť až nad závratných 90 000 amerických dolárov. 

Ako informuje web Cointelegraph, k svojmu čerstvému odhadu sa tentokrát dopracoval prostredníctvom sofistikovaného grafu (logaritmický, nie lineárny), kde je stredobodom pozornosti vývoj kryptomeny až od roku 2010.

Do úvahy teda bral pády a rasty, ktoré nastali v rozpätí uplynulých rokov, nielen mesiacov či týždňov. Preto mu možno dôverovať trošku viac, ako podaktorým predchádzajúcim odhadom, kedy išlo skôr o odborný názor ako odbornú analýzu.

Renomovaný analytik napríklad ešte v polovici roka 2017 tvrdil, že bitcoin prekročí magickú hranicu 50-tisíc dolárov až o päť rokov.

Tom Lee sa k trošku nižšie spomenutej hodnote jedného bitcoinu dopracoval tak, že si všímal dlhodobý rast po každom jednom dlhodobom páde. Na základe týchto opakujúcich sa trendov vo vývoji kurzu potom identifikoval, čo by mohlo nastať v priebehu nadchádzajúcich mesiacov až niekoľkých rokov.

Vďaka hĺbkovej analýze predpokladá, že už niekedy začiatkom roka 2020 bude jedna minca prvej kryptomeny na svete stáť až okolo 91-tisíc dolárov.

Graf, ktorý bol použitý na analýzu (FOTO Fundstrat, Bloomberg)