huawei P20

Huawei P20 a P20 Pro: Tu môžeš sledovať živý prenos predstavenia

Čínsky výrobca spotrebnej elektroniky nám dnes poobede predvedie svoje dve tohtoročné high-end esá.

Čínsky výrobca spotrebnej elektroniky nám dnes poobede predvedie svoje dve tohtoročné high-end esá. Huawei P20 a lepšie vybavený P20 Pro prinesú novú konštrukciu, aktuálny farebný trend a aj nadčasový fotoaparát s až tromi objektívmi či 40 Mpx rozlíšením.

Mediálne podujatie odštartuje o tretej nášho času. Šou si budeme môcť pozrieť prostredníctvom oficiálneho livestreamu, ktorý nájdete trošku nižšie. Momentálne beží odpočítavanie, kde sú okrem iného dostupné i informácie o mieste predstavenia tohtoročných vlajkových lodí spoločnosti Huawei alebo zmienka o vylepšenej umelej inteligencii.

Z krátkeho sloganu a doterajších únikov možno pomerne jednoducho vydedukovať, že stredobodom pozornosti bude práve hlavný fotoaparát modelu P20 Pro. Ten podľa všetkého ponúkne až tri rôzne časti. Jedna vraj dostala až 40 Mpx rozlíšenie, druhá teleobjektív a tretia zase zbiera informácie o svetle či tieňoch v zábere, aby tak prispela k vyššej kvalite. Súčasťou toho celého má byť dokonca i takzvaný 5x hybridný zoom, čiže až 5-násobné priblíženie bez straty kvality.

TIP REDAKCIE
Rusko usiluje o digitálny rubeľ, pilotný projekt má spustiť budúci rok!

Výrez v displeji

Huawei P20 by mal z konštrukčného uhla pohľadu pripomínať prémiový iPhone X. A to ako prednou stranou, kde je očakávaný displej s už ikonickým výrezom, tak aj tou zadnou a prítomným usporiadaním fotoaparátu. Či to je naozaj tak, sa dozvieme už o pár hodín. Zatiaľ to však vyzerá naozaj dobre.

https://www.youtube.com/watch?v=nmyVH15r1lA