Nedostal si ešte aktualizáciu pre Galaxy S8 a Galaxy Note8? Dlho už čakať nebudeš

Príde skôr jar alebo update?

7
aktualizacie

Samsung už rozposiela aktualizácie na najnovšiu verziu operačného systému Android pre svoje minuloročné vlajkové lode. Aktualizáciu medzičasom stihol aj zastaviť a znovu spustiť. Stále však existujú vlastníci modelov Galaxy S8 a Galaxy Note8, ktorí aktualizáciu zatiaľ nedostali. 

Aktualizácia je užívateľmi veľmi očakávaná a preto by ju mali najradšej hneď. Aktualizácie sú však vydávané postupne, v rámci konkrétnych regiónov a krajín. Zdržanie tiež spôsobujú operátori, ktorí musia neraz dostupný update najskôr schváliť.

Vo výhode sú tak často vlastníci takzvaných nebrandovaných smartfónov, čiže tých zakúpených mimo kapacít operátorov.

Galaxy S8
Samsung Galaxy S8 FOTO: Lukáš Zachar

Ak aj vy patríte medzi tých menej šťastných užívateľov smartfónov Samsung Galaxy S8 a Galaxy Note8, ktorí ešte aktualizáciu neobdržali, dlho už čakať nebudete.

Na komunitnom fóre spoločnosti Samsung sa objavil oficiálny a jasný odkaz, že všetky smartfóny Samsung Galaxy S8 / S8+ a Galaxy Note8 dostanú aktualizáciu na najnovší Android 8.0 Oreo do dvoch – troch týždňov.

Dúfame, že Samsung slovo dodrží a časom prinesie príchuť novej verize operačného systému Android aj na staršie zariadenia z portfólia, napr. Galaxy A8 2018 či Galaxy A5 z roku 2017.