Tak toto nepoteší: Samsung zastavil aktualizáciu na Android 8.0 Oreo pre Galaxy S8

...smutné správy

1
Samsung Galaxy S8

Kórejský gigant Samsung v minulom týždni rozbehol aktualizácie pre vlajkové smartfóny Samsung Galaxy S8 a Galaxy S8+, ktoré im mali priniesť príchuť najnovšej verzie OS Android 8.0 Oreo s inovovaným prostredím Samsung Experience. 

Aktualizácia sa začala šíriť prioritne medzi beta testermi, ktorí Samsungu pomohli s odhaľovaním chýb a ladením nedostatkov. Aktualizácia sa najskôr objavila v Nemecku, čo dávalo veľkú nádej, že sa v zápätí rozšíri po Európe.

Postupne sa update predieral medzi užívateľmi v Turecku, Nórsku, v Indii a napríklad v Belgicku. Tento týždeň malo prísť na rad Holandsko a aktualizácia sa včera stihla objaviť aj v našich končinách. Podľa exkluzívnych informácií serveru SamMobile však Samsung aktualizáciu zastavil a pripravuje úplne novú.

Galaxy S8
Galaxy S8 (FOTO Lukáš Zachar)

Predstavitelia dobre informovaného webu pátrali po príčinách a zistili, že zo serverov spoločnosti Samsung zmizli firmvérové súbory G950 / G955-FXXU1CRAP s OS Android 8.0 Oreo. Pre užívateľov, ktorí už aktualizáciu na Android 8.0 Oreo nainštalovali, to nič neznamená. Smartfóny môžu pokojne používať ďalej.

Horšie sú na tom tí, ktorí na aktualizáciu čakali. Teraz musia počkať, kým Samsung pripraví nový firmvér a rozpošle ho medzi svojich zákazníkov, resp. vlastníkov minuloročných vlajkových lodí Galaxy S8 a Galaxy S8+.

Dôvod zastavenia aktualizácie je nejasný. Prípravu novej aktualizácie serveru SamMobile potvrdil zdroj z prostredia výrobcu. Mala by byť pripravená veľmi skoro.