Xbox One bude po novom automaticky používať herný režim vašej TV

Mnoho dnešných televízorov má hrací režim, ktorý automaticky vypne spracovávanie obrazu, za účelom zníženia odozvy (input lagu).

Mnoho dnešných televízorov má hrací režim, ktorý automaticky vypne spracovávanie obrazu, za účelom zníženia odozvy (input lagu). To však môže byť pekná otrava, ak TV využívate aj na iné účely, než je hranie sa. Doteraz ste možno museli pri zmene činnosti vždy prepínať režim naspäť, no Microsoft sa rozhodol dať tomuto zbytočnému kroku definitívne zbohom.

Auto Low Latency Mode

Microsoft nedávno predstavil novú várku prichádzajúcich aktualizácií pre Xbox One, ktoré zahŕňajú napríklad podporu pre Auto Low Latency Mode. To znamená, že ak máte kompatibilnú TV, rozozná prítomnosť Xboxu a prepne na svoj low-lag režim iba vtedy, keď sa začnete hrať. Pri vypnutí hry a zapnutí nejakého filmu sa však režim opäť automaticky prepne naspäť.

FOTO: Zive.sk

Niečo pre hráčov na monitoroch

Ďalším vylepšením budú aj lepšie obnovovacie frekvencie pre konzoly Xbox One S a One X, zapojených do PC monitorov, ktoré v sebe majú podporu pre AMD Freesync. Ide o veľmi užitočné vylepšenie, ak si radšej užívate konzoly za stolom, než v obývačke.

TIP REDAKCIE
Vieš ako jazdiť na elektrickej kolobežke? TOP 10 pravidiel, ktoré by mal poznať každý!

Po novom bude prehliadač Edge taktiež podporovať sťahovanie, nahrávanie (napr. obrázok, ktorý chcete použiť ako pozadie pre Xbox) a zdieľanie prostredníctvom Twitteru, ktorý teraz poskytuje in-line zobrazovanie médií.

Vylepšení by sme sa mali údajne dočkať niekedy počas jari.