Kórea sa rozhodla uviesť na trh 10-gigabitovú internetovú službu

Juhokórejská republika včera, 18. marca, oznámila, že sa rozhodla uviesť na trh svoju 10-gigabajtovú prenosovú rýchlosť pre svoje online sieťové systémy.

Juhokórejská republika oznámila, že sa rozhodla uviesť na trh 10-gigabitovú prenosovú rýchlosť pre online sieťové systémy. Celkom logicky znie, že 10-gigabitový internet je desaťnásobne rýchlejší, než gigabitový internet, čo je momentálne najrýchlejšie širokopásmové pripojenie, ku ktorému sa môžeme dostať.

Minister vedy a IKC (informačných a komunikačných technológií) povedal, že má v pláne spolupracovať s miestnymi IT spoločnosťami s cieľom dosiahnuť 10-gigabitovú internetovú službu. K dosiahnutiu tohto cieľa by mala pomôcť novodobá bezdrôtová technológia, ktorá je ďaleko za piatou generáciou technológií, spolu s virtuálnou a rozšírenou realitou.

FOTO: Kuzey Kıbrıs Turkcell

Najrýchlejšia informačná autostráda

V pláne je taktiež aj založenie konzorcia ministerstvom, najmä kvôli vývoju základného vybavenia a príprave sietí pre zavedenie najrýchlejšej informačnej autostrády.

“Ministerstvo dúfa v dosiahnutie konkurencieschopnosti v IKC priemysle, čo by malo byť dokázané uvedením 10-gigabitového internetu prostredníctvom blízkej spolupráce medzi súkromnými a verejnými sektormi,” povedal jeden z pracovníkov ministerstva informačných a komunikačných technológií.

TIP REDAKCIE
MIMORIADNE: Dávajte si pozor na NOVÚ SMS-ku, môžete prísť o peniaze!

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať