Bollinger predlžuje dojazd svojho elektrického terénneho auta až na 321 km!

Spoločnosť Bollinger Motors pracuje na novom off/on-roadovom elektrickom aute, ktorého prototyp sa práve v tomto období testuje, aby ešte pred samotným spustením výroby ukázalo okraje svojich možností.

Spoločnosť Bollinger Motors pracuje na novom off/on-roadovom elektrickom aute, ktorého prototyp sa práve v tomto období testuje, aby ešte pred samotným spustením výroby ukázalo okraje svojich možností.

Minulý rok, počas predstavovania elektrického terénneho vozidla B1, Newyorský startup povedal, že off/on-roadové elektrické vozidlo bude ponúkané s dvoma akumulátormi – 60 kWh a 100 kWh pre 193 a 321-kilometrový dojazd.

Čo vozidlo ponúkne?

Spolu s novým videom, ktoré spoločnosť uverejnila, bolo potvrdené, že B1 bude po novom disponovať 120-kWh akumulátorom, ktorý ponúkne až 321-kilometrový dojazd: “The Bollinger Motors B1 predstavuje celohliníkový podvozok a telo, spolu s dvojmotorovým elektrickým pohonom, ktorý je spätý so 120-kWh akumulátorom s dojazdom až 321 km. Približne dva a štvrť tonový kolos disponuje záťažovou kapacitou, ktorá je rovná váhe vozidla. Elektrické terénne auto bude mať aj nastaviteľné perovanie, ktoré môže pozmeňovať vzdialenosť podvozku od cesty na 10 až 20 palcov.”

TIP REDAKCIE
Tablet s výrezom v displeji? Taký má byť Samsung Galaxy Tab S8 Ultra

Bollinger Motors sa určite má čím chváliť, keďže vylepšenie celkovej energetickej kapacity a až 66-percentné predĺženie dosahu je niečo, čo sa dá považovať za naozaj vynikajúcu prácu.

Bollinger B1 – FOTO: 4X4 Australia

Unikátny koncept

V videu nižšie môžeme počuť, ako zakladateľ spoločnosti Bollinger Motors, Robert Bollinger, objasňuje pôvod vozidla B1: “B1 vznikol počas brainstormingu, ktorý obsahoval nápad ohľadom skombinovania všetkých potrebných vecí pre moju farmu do jediného vozidla. Nanešťastie sa terénne autá na ľahkú prácu za posledné storočie moc nevyvinuli. Chcel som vozidlo, ktoré by dokázalo zvládnuť všetky každodenné povinnosti na farme, diaľkové stavebné projekty, off-road a podobne. Základným konceptom za celým vozidlom B1 bolo vyrobiť naozaj odolné a silné terénne vozidlo”

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať