Lajk

Facebook dostal pokutu: Spomaľoval internetové pripojenie jeho používateľov

Najväčšia sociálna sieť na svete má na krku ďalšie problémy. Tentokrát ide o limitovanie prístupu k dátovej diaľnici.

Najväčšia sociálna sieť na svete má na krku ďalšie problémy. Tentokrát ide o limitovanie prístupu k dátovej diaľnici. Niektorí používatelia Facebooku si totiž na svojich internetových pripojeniach všimli až takmer 5-násobné spomalenie. 

Preto čelili juhokórejskí poskytovatelia dátových služieb neobvyklému množstvu sťažností zo strany ich poriadne rozzúrených zákazníkov. Tí však za problém nemohli. Koreňová príčina tkvela v modrej sociálnej sieti a jej presmerovaní pripojenia používateľov do Hongkongu alebo Spojených štátov amerických bez toho, aby im o tom dala vedieť.

Tým pádom sa dostala do konfliktu s miestnymi zákonmi, čo poskytlo súdu príležitosť udeliť pokutu v hodnote takmer 370 000 amerických dolárov. Spomaľovanie malo podľa dostupných informácií prebiehať ako v roku 2016, tak aj v tom následujúcom.

“Užívatelia by sa sťažovali miestnym poskytovateľom internetových služieb na pomalé pripojenie na Facebook a Instagram i niekoľkokrát denne, poznamenal ABC News. Napríklad SK Broadband, ISP, ktorý poskytuje domáce služby, dostal 10 sťažností denne, pričom iný ISP, LG UPlus, ich obdržal v priemere 34 za jeden deň,” informuje The Verge.

Vraj sklamanie

Facebook označil rozhodnutie KCC (Kórejská komunikačná komisia) za jedno veľké sklamanie, pričom dodal, že jeho služby nikomu negarantujú fungovanie bez akéhokoľvek spomalenia, preto nemôže porušovať miestne zákony. Komisia tento argument však odmietla a zároveň mu odporučila zmenu súčasných podmienok služby.

“Snažíme sa dosiahnuť optimálny výkon pre všetkých našich používateľov a budeme naďalej spolupracovať s kórejskými poskytovateľmi internetových služieb na dosiahnutie tohto cieľa.”

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať