Samsung chce silou mocou vylepšiť Bixby: Kupuje ďalší AI startup

Samsung má misiu. Jej cieľom je vylepšenie svojho (ne)populárneho inteligentného asistenta Bixby. Spoločnosť si zvolila podobnú stratégiu, ako Google a Apple.

Samsung má misiu. Jej cieľom je vylepšenie svojho (ne)populárneho inteligentného asistenta Bixby. Spoločnosť si zvolila podobnú stratégiu, ako Google a Apple a teda akvizíciu startupov venujúcich sa rovnakej činnosti, akú potrebujú.

Pod krídlami Samsungu tak len nedávno skončil startup Kngine, ktorý sa špecializuje na vyhľadávanie založené na umelej inteligencii schopné pochopiť otázku a následne vykonať rôzne úlohy.

Výkonná umelá inteligencia je presne to, čo Bixby potrebuje

Kngine pochádza z Egypta, kde svoju púť technologickým svetom začal ešte v roku 2013. Spoločnosť na svojom webe popisuje, že ich umelá inteligencia prechádza web, dokumenty, knihy a dokonca aj recenzie a podnety zákazníkov, aby tak vytvorila čo najvernejší obraz toho, čo sa deje všade navôkol.

AI od Kngine dokáže porozumieť otázke, ktorú si najskôr rozloží do niekoľkých pod-otázok na základe čoho pripraví riešenie. Pre riešenie využíva strojové učenie a databázu zloženú z miliónov dokumentov a webstránok.

Samsung pre server The Investor potvrdil, že do Kngine spolu s Vodafone Egypt investoval už v roku 2014.

Total
2
Zdieľaní