Fotografia so štyrmi mladými chalanmi v retro oblečení, s retro účesmi a s retro okuliarmi, ktorá bola kedysi obrovským hitom internetu a zároveň obľúbeným terčom jeho sarkastických používateľov, je tu opäť. Tentokrát sa ale karta tak trošku obrátila.

Z partičky, ktorá kedysi vyzerala ako skupinka nudných jednotkárov zo strednej školy, sa totiž stala partička naozaj úspešných ľudí. Záber bol vyhotovený pred viac ako dvadsiatimi rokmi na olympiáde z matematiky a odvtedy sa veľa vecí zmenilo.

Ako informuje český web zive.cz, dvaja z nich v súčasnosti zastávajú vysoké pozície na univerzitách mimo Poľska, tretí pracuje pre internetového giganta Google v Spojených štátoch amerických a štvrtý zase pre jednu zo spoločností Elona Muska. A to bez akejkoľvek štipky srandy.

Zvýraznený chlapec na fotografii vyššie totiž priložil ruku k štartu a letu do histórie zapísaného monštra Falcon Heavy. Jeho meno je Tomasz Czajka, pochádza z Poľska a momentálne má vo vesmírnej spoločnosti SpaceX za úlohu pracovať na vývoji softvéru, ktorý umožňuje automatizované riadenie prevádzky nosných rakiet. Keď sú vo vzduchu, neovláda ich priamo človek, ale sofistikované počítače spolu s jeho dielom.