Španiel Alvaro Cerezo nedávno uverejnil video, v ktorom založil oheň len pomocou plastového sáčku naplneného slanou vodou. Ako?

36-ročný muž, povolaním doslova profesionálny stroskotanec, zarába na odvážnych turistoch, ktorí sa chcú pokúsiť prežiť dni alebo týždne na pustých ostrovoch. Sám však miesta najskôr odskúša. Navštívil už 400 nepoznaných území a rozhodol sa obchodovať tak, že odvážlivcov zavedie na nedotknuté miesta raja.

Plastové vrecko ako lupa

Vo videu Alvaro použil plastový sáčok rovnako ako lupu, vďaka ktorému sa mu podarilo zapáliť suchý kokosový orech. Ten sa chytil takmer okamžite. Expert na prežitie tvrdí: „Tento spôsob som použil už veľakrát. Ľudia sú zvyčajne prekvapení, že dokážete založiť oheň pomocou jedného plastového sáčku.

Plastový sáčok nájdete na pláži veľmi rýchlo, more ich totiž často vyplaví. Háčik je len v tom, že musíte nájsť sáčok, ktorý nie je deravý alebo nepriehľadný. Ak nájdete vhodný sáčok stačí ho len naplniť vodou či už slanou alebo sladkou a vytvoriť okrúhly tvar tým, že ho mierne stlačíte. Voda potom vytvorí taký istý efekt ako lupa. „Ak nemôžem nájsť sáčok, skúšam sa obzrieť po žiarovke, pretože tie sú tiež guľaté,“ dodal Alvaro.