Zabudnite na plameňomety: Nissan vyvinul papuče, ktoré vedia parkovať

Ak si niekto myslel, že nápad, za ktorým stojí Elon Musk, bol šialený, tak ešte nepočul o novinke, za ktorou tentokrát stojí japonská automobilka.

Ak si niekto myslel, že nápad, za ktorým stojí Elon Musk, bol šialený, tak ešte nepočul o novinke, za ktorou tentokrát stojí japonská automobilka. Miesto divokých plameňometov sme sa dočkali akejsi polo-autonómnej šľapky. Keď si ju vyzujete, automaticky sa vráti na svoje pôvodné miesto.

A to bez akejkoľvek srandy. Spoločnosť Nissan si tento technologický skvost navyše otestuje aj priamo v ostrej prevádzke, a to vďaka spolupráci s jednou tradičnou ubytovňou v Japonsku, kde si na podobný štýl poriadku dávajú obzvlášť záležať. Výdobytok od automobilky tak dokáže odbremeniť personál a zároveň môže prilákať množstvo zvedavých zákazníkov.

Reuters informuje, že ide o zjednodušenú verziu parkovacej technológie ProPilot, ktorá je súčasťou populárneho elektrického modelu na štyroch kolesách Nissan Leaf. Automobil dokáže presne to isté – zaparkovať úplne sám, čiže bez jediného zásahu človeka.

TIP REDAKCIE
Xiaomi predstavilo MIUI 13 pre globálny trh: Aktualizácia posúva zážitok zo zariadení na novú úroveň!

Papuče, a nielen tie, sú vybavené dvomi malými kolieskami, jedným motorčekom a tiež nevyhnutnými senzormi, bez akých by sa nevedeli v priestore orientovať. Podobná výbava však nechýba ani v takých poduškách alebo dokonca i v nábytku, ako sú napríklad stolíky. Keď hostia urobia neporiadok, všetko sa uloží na svoje pôvodné miesto. Jednoducho ako zo sci-fi filmu.

Viac vizuálnych detailov nájdete vo videu vyššie.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať